• 100 URODZINY NIEPODLEGŁEJ

• 12.11.2018 23:25
        • Setne urodziny to dzień wyjątkowy! I w taki właśnie, wyjątkowy sposób, społeczność naszej szkoły, postanowiła uczcić 100. Urodziny Niepodległej Polski. Byli zaproszeni goście, były prezenty, balony, wspólne śpiewanie i tort.

• Uroczystości rozpoczęły się odsłonięciem pamiątkowego Obelisku, postawionego przez Nadleśnictwo Żagań  i złożeniem w kapsule czasu prezentów i pamiątek dla Polski i dla potomnych, które przygotowała każda klasa.  Były wśród nich zdjęcia, laurki, listy. W tym uroczystym momencie towarzyszyli nam zaproszeni goście: kombatanci Piotr Gubernator i  Eugeniusza Jaworski, szefowa związku Sybiraków Maria Jastrzębska oraz żagańscy radni: Agnieszka Ziętek-Muszyńska,  Krzysztof Omieljańczyk, Cyprian Maszlong i Sebastian Kulesza,  a także przedstawiciele wojska i Nadleśnictwa Żagań. Obecny był również ksiądz, który poświęcił Obelisk z tablicą pamiątkową. Na zakończenie tej części uroczystości, w niebo wzbiło się 100 balonów w polskich barwach narodowych.

Urodziny przeniosły się na salę gimnastyczną, gdzie zabrzmiały pieśni patriotyczne i piosenki wojskowe, a uczniowie przebrani za Polskę i Marszałka Józefa Piłsudskiego, zaprezentowali się w niezwykle barwnych i kreatywnych strojach. O godzinie 11.11 przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji Rekord dla Niepodległej i wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy hymn.

Nie ma urodzin bez tortu, a zatem i my zjedliśmy  „tort z wafelków” ufundowany przez Radę Rodziców. Przy gromkim „Sto Lat”, Pan Dyrektor odpalił  fontanny tortowe  i podzielił tort między wszystkich uczniów szkoły.

Polsko! Bądź Niepodległa na zawsze!!!

Zapraszamy  do oglądania fotorelacji:  zobacz...