• Sukces Julii Łagody w konkursie Wiedzy o Prawie

• 23.05.2018 11:23
      • W środę 16 maja br. w gmachu Sądu Najwyższego w Warszawie, najlepsi uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, laureaci etapu wojewódzkiego, rywalizowali w konkursie zorganizowanym przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych.

Julia Łagoda z klasy 3b (gimnazjum) uzyskała tytuł laureata konkursu Wiedzy o Prawie.

Julia przeszła przez kolejne etapy konkursu odnosząc sukcesy. Etap pierwszy – szkolny przeprowadzany był w szkołach i składa się z części pisemnej. Do etapu drugiego z naszej szkoły zakalifikowały się uczennice gimnazjum: Julia Łagoda, Anastazja Lipińska, Magdalena Staśkiewicz, Julia Formanowska, Wiktoria Komorkiewicz. Etap okręgowy był przeprowadzany był w Zielonej Górze w Okręgowej Izbie Radców Prawnych. Uczestnicy brali udział w dwóch częściach etapu: pierwszym pisemnym i drugim ustnym.  Do trzeciego etapu – centralnego przeszła tylko jedna osoba z województwa. Województwo lubuskie reprezentowała uczennica PSP 5 - Julia Łagoda z 3b (gimnazjum). Finał konkursu przeprowadzony był w gmachu Sądu Najwyższego Warszawie. Julia zajęła III miejsce, uzyskując tytuł laureata konkursu i nagrody.