• UNESCO

• Zapraszamy na blog poświęcony działaniom naszej szkoły na rzecz UNESCO https://unescopsp5.blogspot.com

Przyszłość świata zależy od nas!
          Nasza szkoła drugi rok z rzędu angażuje się w projekty realizowane pod patronatem UNESCO. Koncentrują się one wokół takich zagadnień, jak edukacja dla pokoju, prawa człowieka, wspólne dziedzictwo kulturowe, solidarność z ofiarami katastrof naturalnych. Działania te mają doprowadzić szkołę do przyjęcia do prestiżowej sieci Szkół Stowarzyszonych UNESCO.
          Pod koniec listopada br. szkolni koordynatorzy pod przewodnictwem pani Wiolety Sosnowskiej zorganizowali Tydzień edukacji globalnej pod hasłem Przyszłość świata zależy od nas. Przeprowadzono pogadanki na temat globalnych zagrożeń. Zorganizowano wystawy tematyczne i projekcje filmów Polskiej Akcji Humanitarnej.
          Zwieńczeniem działań było przedstawienie promujące wzajemną życzliwość i pomoc drugiemu człowiekowi. Spektakl, dedykowany uczniom klas I – III, przygotowali gimnazjaliści pod opieką pań Sylwii Ciesłowskiej i Magdaleny Mirskiej – Pasternak.
          Najmłodsze dzieci, biorąc aktywny udział w przedstawieniu i towarzyszącym mu zabawom edukacyjnym, uświadomiły sobie, że mają realny wpływ na przyszłość naszego świata.

W ramach działań UNESCO poznajemy dziedzictwo narodowe Polski