Nawigacja

Wizyta naszych uczniów we Włoszech

W niedzielę, 1 grudnia druga grupa uczniów i nauczycieli (Anna Chimko, Kornelia Grzymała i Agnieszka Kulesza) biorących udział w programie Erasmus Plus, po długiej podróży dotarli do Maglie we Włoszech. Przed szkołą czekały na swoich polskich kolegów i koleżanki włoscy uczniowie wraz z rodzinami. Po bardzo miłym i serdecznym powitaniu wszyscy rozjechali się do swoich włoskich domów.
Zapraszamy do oglądania fotorelacji: zobacz...

I dzień:
Pierwszego dnia pobytu we Włoszech (29.11.2019) zostaliśmy przywitani przez szkolną orkiestrę. Wysłuchaliśmy hymnu Unii Europejskiej, lokalnych pieśni oraz mogliśmy podziwiać regionalne włoskie tańce. Uczniowie wszystkich krajów partnerskich brali udział w warsztatach tanecznych, zwiedzali szkołę i ze swoimi włoskimi partnerami uczestniczyli w lekcjach. Nauczyciele w tym czasie pracowali nad projektem.

II dzień:
"Od kamienia do sztuki". Poznajemy dziedzictwo kulturowe Włoch. W dniu dzisiejszym odwiedziliśmy kamieniołomy, gdzie wydobywany jest wapień. Następnie byliśmy w fabryce PIMAR, gdzie mogliśmy zaobserwować proces powstawania wyborów z wapienia np. płytki, lampy, sztukateria. Później udaliśmy się do miasta Lecce , nazywanej " barokową perłą południa". Zobacz...

III dzień:
Wizyta w ramach projektu Erasmus plus we Włoszech - dzień trzeci.
Zwiedziliśmy muzeum morskie, gdzie zapoznaliśmy się z fauną i florą basenu Morza Śródziemnego. W promieniach słońca spacerowaliśmy brzegiem morza, zbieraliśmy muszelki, podziwialiśmy malownicze widoki, coraz lepiej poznając dziedzictwo kulturowe Włoch.

IV dzień:

Czwartego dnia naszego pobytu we Włoszech, w ramach projektu Erasmus Plus, zwiedziliśmy szkołę Montesserie. Uczniowie brali udział w warsztatach teatralnych. Najlepszymi aktorkami okazały się nasze uczennica-Ola Pierścionek i Ola Starosta. Chłopcy rozegrali wirtualny mecz piłki nożnej. Następnie udaliśmy się do miejscowości Castro, gdzie mogliśmy zobaczyć piękne widoki i wybrzeża na styku dwóch mórz: Jońskiego i Adriatyku. Wieczorem wszyscy zostaliśmy zaproszeni na pożegnalną kolację, na której otrzymaliśmy certyfikaty uczestnictwa w mobilności.
Zobacz fotorelację: dzień 4

kolejny dzień:

Erasmus plus - warsztaty teatralne we Włoszech: zobacz...

Nadszedł dzień wyjazdu. Dzień, w którym zakończyła się mobilność we Włoszech związana z realizacją projektu Erasmus Plus. Pożegnaliśmy się z rodzinami. Były przytulania i przyżeczenia, że jeszcze się spotkamy. Żal wyjeżdżać.

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Żaganiu
    ul. Nocznickiego 18
    68-100 Żagań
  • tel./fax 68 377 33 75