Nawigacja

 • Ruszyła rekrutacja na rok szkolny 2020/2021

  Ruszyła rekrutacja na rok szkolny 2020/2021

  Wszystkie informacje i dokumenty do pobrania znajdują się w zakładce w górnej części strony Rekrutacja 2020/2021.

  Prosimy w okresie zawieszenia zajęć lekcyjnych o przesyłanie wypełnionych i zeskanowanych (mogą być bardzo dobrej jakości zdjęcia) z Państwa podpisem dokumentów na pocztę email szkoły: psp5zagan@wp.pl

  W razie pytań prosimy dzwonić do sekretariatu szkoły pod telefon: 68 453-91-77

  Rekrutacja do przedszkola trwa od 2 do 27 marca 2020r.

  Rekrutacja uczniów do klasy I trwa od 23.03 do 7.04.2020r.

  Zapraszamy!

 • Rekrutacja 2020-2021

  ZOBACZł FOLDER

 • MAMY TO   !!!!!   :)
  19.03.2020 BARDZO DZIĘKUJĘ WOLONTARIUSZOM NASZEJ SZKOŁY ZA ICH PRACĘ I ZAANGAŻOWANIE. DYREKCJI I NAUCZYCIELOM ZA WSPIERANIE NAS I NASZYCH DZIAŁAŃ!!! JESTEŚCIE KOCHANI!!!
  PSP 5 ŻAGAŃ!!!  
  MAMY TO   !!!!!   :) - Obrazek 1
  Dyplom_Szkola_w_ZAGANIU.pdf
 • Drodzy Rodzice!

  Drodzy Rodzice!

  Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

  w dniach 12 i 13 marca br. w przedszkolu i szkole podstawowej nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze dla uczniów, którzy nie mają opieki w domu.

  Uczniowie będą otrzymywali informacje na dziennik Librus o zadaniach do samodzielnej pracy w domu.

  Proszę otwierać wiadomości w dzienniku Librus, o wszystkich działaniach będziemy informować Państwa na bieżąco.

  Z wyrazami szacunku

  dyrekcja szkoły

  Informacje ze strony MEN:

  Rodzicu,

  • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
  • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

  Uczniu,

  • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
  • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
  • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
  • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

  Więcej informacji na https://liblink.pl/QUwI8IJ3bG

 • Akcja Dzieci uczą rodziców

  Akcja Dzieci uczą rodziców

  Szanowni Państwo,

  przez wzgląd na zaistniałą sytuację w ramach akcji Dzieci uczą rodziców, objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej zachęcamy do korzystania z przygotowanych dodatkowych lekcji do domowej nauki dla dzieci i rodziców.

  Pierwsze materiały można pobrać pod adresem: https://liblink.pl/1ydjB1emxW

  Kolejne będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek.

 • Rekomendacje MEN

  RODZICU - Jeśli Twoje dziecko źle się czuje nie posyłaj go do szkoły i przeszkola, nie narażaj na ciężkie powikłania swojego dziecka ale też innych dzieci.

  NAUCZYCIELU - Jeśli w Twojej klasie lub grupie są dzieci chore, zwróć uwagę rodzicom aby nie narażali innych dzieci na choroby. Dla niektórych dzieci z obniżoną odpornością zwykły wirus może być bardzo groźny.

 • Szanowni Państwo!

  ​​​​​​​W związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa, a także w związku ze zwiekszoną zachorowalnością na grypę zwracam się do Państwa z prośbą by nie posyłać przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola lub szkoły.

  Jeżeli w okresie ferii lub w ostanim okresie czasu przebywaliście Państwo lub wasze dziecko na terenach występowania koronawirusa i zauważyliście Państwo objawy grypopodobne, należy bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

  W przypadku dodatkowych wątpliwości należy zadzwonić na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformować o jej działaniu innych - tel. 800 190 590 (czynna całodobowo). dołącz instrukcję postępowania

  2.-informacja-gis-dla-osob-powracajcych-z-pln.-wloch_24.02.2020-003-1.docx

 • UWAGA! KOMUNIKAT!

  W związku z potwierdzeniem pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce, służby sanitarne działają zgodnie z ustalonym postępowaniem. Pacjent jest hospitalizowany i czuje się dobrze.

  Należy przede wszystkim zachować spokój, na bieżąco śledzić komunikaty i wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.

  Należy pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasad zapobiegawczych, które istotnie wpłyną na ograniczenie ryzyka zakażenia:

  1. Często myć ręce

  Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem a jeśli nie ma takiej możliwości dezynfekować je płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60%). Wirus osłonięty jest cienką warstwą tłuszczową, którą niszczą detergenty, mydło, środki dezynfekcyjne, promienie UV.

  Mycie rąk z użyciem wodą z mydłem zabija wirusa, jeśli znajduje się on na rękach.

  2. Stosować zasady ochrony podczas kichania i kaszlu

  Podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką –jak najszybciej wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu (min. 60%).

  Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków,w tym wirusów. Jeśli nie przestrzega się tej zasady można łatwo zanieczyścić przedmioty, powierzchnie lub dotykane, np. przy powitaniu, osoby.

  3. Zachować bezpieczną odległość 

  Należy zachować co najmniej 1-1,5 metr odległości zosobą, która kaszle, kicha i ma gorączkę. Gdy ktoś z chorobą układu oddechowego, taką jak zakażenie koronawirusem, kaszle lub kicha, wydala pod ciśnieniem małe kropelki zawierające wirusa. Jeśli jest się zbyt blisko, można wdychać wirusa.

  4. Unikać dotykania oczu, nosa i ust

  Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być zanieczyszczone wirusem. Dotknięcie oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, może spowodowaćprzeniesienie się wirusa z powierzchni na siebie.

   

   

 • Zapraszamy na spotkanie informacyjne!

 • Kreatywne przerwy na 6

  Więcej na cz.1 cz.2 cz.3

 • Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

  Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

  18.02.2020 r w w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji odbyło się spotkanie dla klas 3a, 3b, 3c, na którym uczniowie oglądali filmy z projektu Cyfrowobezpieczni.pl o bezpiecznym zachowywaniu się podczas korzystania z Internetu i urządzeń cyfrowych. Podczas projekcji filmów pojawiały się pytania, na które dzieci miały możliwość odpowiadania poprzez podnoszenie zielonych i czerwonych karteczek. W tym dniu odbył się również Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Internecie 2020 dla klas 5a, 5b i 5c. z  okazji międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu 2020, który w tym roku obchodzony był w dniu 11 lutego pod hasłem Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

  Celem turnieju było zachęcenie uczniów do bezpiecznego, kulturalnego i pożytecznego korzystania z Internetu, który jest doskonałym narzędziem pomagającym poznać świat. Jego kształt i funkcjonalność zależy od internautów. Sam Internet nie jest dobry czy zły, to ludzie mogą być dobrzy lub źli, którzy używają Internetu. Dzieci zawsze mają prawo wyrazić swoje zdanie, ale z zaznaczeniem, że to co powiedzą nie może obrażać innych. Szczególna uwaga była skierowana na zjawisko FOMO od FEAR OF MISSING OUT”, czyli strach przed pominięciem czegoś ważnego, zjawisko które wiąże się z popularnością mediów społecznościowych i potrzebą bycia stale na bieżąco. 

  Uczniowie podzieleni na grupy rywalizowali rozwiązując 5 zadań:

  malowali plakat o DBI 2020, rozwiązywali krzyżówki z hasłem, uzupełniali zasady Netykiety, losowali zestawy i odpowiadali na pytania problemowe, układali puzzle o telefonie zaufania 116 111. Rozwiązywaniu zadań towarzyszyło wiele emocji i śmiechu.

  Wyniki Turnieju:

  I miejsce - klasa Vc - 17 pkt

  II miejsce egzekwo - klasa Va i Vb - 16 pkt

  Zwycięskie klasy otrzymały nagrodę w postaci godzinnego grania w pracowni komputerowej,  drugie miejsce pół godziny grania. Organizatorem spotkania i turnieju była pani Alicja Kabacińska.

  Również starsze klasy 6-8 przygotowały plakaty dotyczące zagadnień bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu. Klasa 4 wzięła udział w programie 3..2..1.. Internet podczas lekcji informatyki, a najmłodze klasy 1-2 poznawały zasady netykiety i korzystały z portalu Sieciaki.pl.

  Zapraszamy do oglądania całej fotorelacji: zobacz...

 • Recytujemy po angielsku w Walentynki
  Z okazji Walentynek  w naszej szkole został przeprowadzony Walentynkowy Konkurs Recytatorski w języku angielskim. Wszystkie dzieciaczki zaprezentowały się wspaniale. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
 • Wspaniałe Walentynki 2020

  Wspaniałe Walentynki 2020

  14 lutego w naszej szkole było wesoło i dość głośno. Na dzień św. Walentego Samorząd Uczniowski przygotował konkurs dla klas 4-8 w którym uczniowie musieli odpowiedzieć na jedno z wybranych pytań dotyczących dzisiejszego dnia. Nagrodą były oczywiście słodkości. Dodatkową atrakcją były muzyczne przerwy, na których uczniowie aktywnie spędzali czas.Samorząd Uczniowski zorganizował również zbiórkę walentynkowych kartek, które następnie trafiły do adresata.Zapraszamy do oglądania fotorelacji:

  http://psp5zagan.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=131

  i krótkiego filmu

  https://www.facebook.com/167923646944826/videos/209038420244981/

  https://www.facebook.com/167923646944826/videos/221544172228689/

 • Pomagamy małej Mi

 • Apel podsumowujący I semestr

  Z okazji zakończenia pierwszego semestru odbył się w naszej szkole apel, na którym wręczone zostały dyplomy  wzorowym uczniom oraz nagrodyi dyplomy  za udział w konkursach plastycznych ekologicznych i informatycznych.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Wyniki konkursów sportowych

   

  Igrzyska Młodzieży Szkolnej - dziewczęta

  Piłka koszykowa: ( II semestr)                                                     

  Piłka siatkowa: II miejsce   etap miejski                         

  Piłka ręczna: ( II semestr)                                                

  Unihokej: I miejsce etap miejski, II  powiaty                             

  Tenis stołowy: I miejsce etap miejski,      I miejsce powiaty, XIV etap wojewódzki

  Piłka nożna I miejsce etap miejski                                            

  LA: ( II semestr)                                                      

  Badminton : II miejsce Powiat

  Igrzyska Młodzieży Szkolnej - chłopcy

  Piłka koszykowa: ( II semestr)                                                     

  Piłka siatkowa: II miejsce   etap miejski                         

  Piłka ręczna : ( II semestr)                                   

  Unihokej: III miejsce etap miejski                                   

  Tenis stołowy: II miejsce    etap miejski                         

  Piłka nożna: V miejsce etap miejski                                          

  Badminton : II miejsce Powiat                                                    

  Igrzyska Dzieci - dziewczęta

  Piłka koszykowa; V miejsce etap miejski                                              

  Piłka siatkowa: II miejsce   etap miejski                         

  Piłka ręczna: IV miejsce     etap miejski                         

  Unihokej: V miejsce            etap miejski                        

  Tenis stołowy: I miejsce etap miejski,      I miejsce powiat, XI miejsce etap wojewódzki

  Piłka nożna: V miejsce etap miejski                                          

  4-bój LA: ( II semestr)                                                        

  Igrzyska Dzieci - chłopcy

  Piłka koszykowa:     IV miejsce etap miejski                             

  Piłka siatkowa: II miejsce   etap miejski                        

  Piłka ręczna:  IV miejsce    etap miejski                         

  Unihokej: II miejsce etap miejski                        

  Tenis stołowy: I miejsce etap miejski,      I miejsce powiat, VII miejsce etap wojewódzki

  Piłka nożna: III miejsce etap miejski                                          

  4-bój LA: ( II semestr)                                                        

   

  Udział w innych zawodach , turniejach i imprezach sportowych w roku szkolnym 2019/20 I semestr :

  - Udział w Biegu Niepodległości

  - Zimowe zawody pływackie Arena - klasy I – VI  - 20 uczniów

  - Turniej tenisa stołowego z okazji Święta Niepodległości - 11 uczniów  - Hala Arena

  - Zawody w Bocci w Nowej Soli – Więckowski Jakub , Galas Adam , Kowalik Filip , Linkowski Tomasz

 • Wyniki Konkursów przedmiotowych 2019/2020

  W konkursie z języka polskiego – etap szkolny, wzięło udział 18 uczniów, co stanowi 7,79% uczniów klas 5-8 PSP nr 5.

  3 uczennice zakwalifikowały się do etapu rejonowego – 16,67% spośród biorących udział w etapie szkolnym.

   W konkursie z matematyki wzięło udział 23 uczniów – 9,96% uczniów klas 5-8 PSP nr 5.

  6 uczniów zakwalifikowało się do etapu rejonowego – 26,09% spośród biorących udział w etapie szkolnym.

  W konkursie z języka niemieckiego brało udział 13 uczniów – 5,63%.

  3 zakwalifikowało się do etapu rejonowego, co stanowi - 23%.

  W konkursie z języka angielskiego brało udział 23 uczniów – 9,96%.

  Żaden z uczniów nie osiągnął wymaganego progu 85%, który gwarantuje kwalifikację do etapu rejonowego.

  W konkursie z historii wzięło udział w etapie szkolnym 14 uczniów – 6,06%, 6 spośród nich zakwalifikowało się do etapu rejonowego – 42,86%.

  W konkursie z chemii 15 uczniów wzięło udział w etapie szkolnym, co stanowi 17,86% z klas 7-8.  6 uczniów  zakwalifikowało się do etapu rejonowego , co stanowi - 40% spośród biorących udział w etapie szkolnym.

  W konkursie z fizyki wzięło udział 9 uczniów – 10,71% z klas 7-8. 2 spośród nich zakwalifikowało się do etapu rejonowego – 22,22%.

   W konkursie z geografii wzięło udział 16 uczniów – 6,93%. 5 z nich zakwalifikowało się do etapu rejonowego 31,25%.

   W konkursie z biologii wzięło udział 14 uczniów – 6,06%, spośród nich 4 osoby zakwalifikowały się do etapu rejonowego – 28,57%.

   

  Kilkoro uczniów wzięło udział w więcej niż 1 konkursie i zakwalifikowało się do etapu rejonowego:

  Aleksandra Kowalczuk  kl. 8b – geografia, biologia, chemia, matematyka

  Julia Erdman kl. 8b  – biologia, fizyka, chemia, język  polski, matematyka

  Szymon Wawrzyń kl. 6 – historia i geografia

  Ewelina Kosińska kl. 8b – język polski, chemia

  Alan Horodyski  kl. 8b – matematyka, fizyka

  Filip Babiarz kl. 7a – język niemiecki, historia

 • Wyróżnienie  "Szkoła z misją"
  W związku z naszym zaangażowaniem w niesienie pomocy dla najbardziej potrzebujących fundacja wyróżniła nasz szkolny  Klub Wolontariusza odznaką   "Szkoła z misją"
   http://www.medicus.ump.edu.pl/images/O-nas/do-artykulow/szkola-z-misja-duze.png
   
 • Bezpieczne Ferie 2020

  Ferie Zimowe 27.01.2020 - 07.02.2020

  Wszystkim uczniom i nauczycielom  życzymy udanego wypoczynku, a może będą śnieżne szaleństwa!

  Zapraszamy do oglądania filmu przygotowanego przez policję dla dzieci i rodziców. W ciągu czternastu minut policjantka udziela dziesięciu praktycznych porad, które powinien znać i stosować każdy rodzic.

  Pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Żaganiu
  ul. Nocznickiego 18
  68-100 Żagań
 • tel./fax 068 453-91-77 ; 68 377 33 75