Nawigacja

 • Wspaniałe i bezpieczne wakacje 2021!

  Zapraszamy do poczytania artykułu Bezpieczne wakacje - najważniejsze zasady

 • Podręczniki na rok szkolny 2021/2022

  Podręczniki na rok szkolny 2021/2022

  SZKOLNY ZESTAW PROGRAMÓW NAUCZANIA I PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2021/2022

  SZKOLNY_ZESTAW_PROGRAMOW_I_PODRECZNIKOW_2020-21_wg_przedmiotow.doc

  Uwaga! Rodzice kupują tylko te podręczniki, przy ktorych na wykazie w rubryce "Uwagi" jest napisane, że kupują rodzice.

 • Kurs CLIL-Content and Language Integrated Learning- The Teachers na Malcie
  Podczas naszego kursu na Malcie wzbogacaliśmy słownictwo języka angielskiego podczas omawiania różnorodnych metod zachęcających naszych uczniów do obcowania ze sztuką.
  Kurs CLIL NA Malcie umożliwił nam podniesienie kwalifikacji i tym samym podniesienie poziomu jakości nauczania w przyszłości. Mamy nowye pomysły na wdrażanie zdobytej wiedzy, cieszymy się, że miałyśmy taką możliwość dzięki mobilności w ramach programu Erasmus + i współpracy z partnerami z Włoch, Hiszpanii, Czech oraz Link Scholl of English. "Open Your Maind- Be Creative, Be Effective"
  Zobacz fotorelację na  naszym FB:
  część 1, część 2, część 3, część 4, część 5.
 • "Intensive English Language Course for Teachers and School Staff" w Splicie.
  W trakcie naszego intensywnego kursu w Chorwacji wiele się nauczyliśmy, zapoznaliśmy się zasadami gramatycznymi j.angielskiego, poszerzyliśmy, słownictwo, ćwiczyliśmy słuchanie, mówienie i pisanie. Poznawaliśmy nowoczesne techniki nauczania i poszukaliśmy odpowiedzi na pytanie: Jaki powinien być nauczyciel XXI w.?
  Jesteśmy pozytywnie "naładowani" i gotowi do działania.
  Zobacz fotorelację na naszym FB:
  Część 1, część 2, część 3, część 4, część 5, część 6, część 7.
 • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

  Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

  Szanowni Państwo, drodzy uczniowie 

  ze względu na wytyczne zakończenie roku szkolnego odbędzie się w 4 turach:

  klasy 8 w dniu 24.06.2021 o godz. 16.00

  klasy 1-3 w dniu 25.06.2021 o godz. 8:30

  klasy 6-7 w dniu 25.06.2021 o godz. 9:00

  klasy 4-5 w dniu 25.06.2021 o godz. 9:30

  Uroczyste zakończenie odbędzie się na placu apelowym, rozdanie świadectw w klasach (bez rodziców)

  Zapraszamy!

 • Zielona Szkoła nad morzem

  Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Zielonej Szkole w nadmorskiej miejscowości Niechorze. Mnóstwo atrakcji, aktywny wypoczynek, integracja, relaks. Zapraszamy do oglądania relacji na na szym FB: 

 • Uwaga, zmiana godzin dzwonków w naszej szkole

  Zmiana godzin dzwonków w naszej szkole:

  1. 8:00-8:45

  2. 8:50-9:35

  3. 9:45-10:30

  4. 10:40-11:25

  5. 11:30-12:15

  6. 12:30-13:15

  7. 13:30-14:15

  8. 14:20-15:05

 • Radosnego Dnia Dziecka - 1 czerwca

 • Dzień Matki - 26.05

 • Drodzy ósmoklasiści!

  Drodzy uczniowie!

  Przed Wami ważny moment- egzamin ósmoklasisty. Wszyscy trzymamy za Was kciuki i życzymy, aby podczas egzaminu nieustannie towarzyszyła Wam wiara we własne umiejętności.Powodzenia!

   

  Dyrekcja, grono pedagogiczne i młodsza społeczność uczniowska PSP nr 5

 • Egzaminy ósmoklasistów w 2021r

 • Harmonogram powrotu do nauczania stacjonarnego

 • Uczniowie klas 1-3 będą uczyć się w systemie hybrydowym

 • Stawiamy na rozwój i nawet pandemia nie jest w stanie nas powstrzymać!  

  Chcielibyśmy z dumą poinformować, ze nasza szkoła przeszła pomyślnie proces weryfikacji i rekrutacji i już od września uczestniczy w realizacji projektu Erasmus+ Mobilność kadry pedagogicznej- Open Your Mind- Be creative, Be Effective. 

  W ramach tego projektu 13 pracowników naszej szkoły, w większości nauczycieli podejmuje działania związane ze wzrostem kompetencji językowych, w zakresie wielojęzyczności. Dodatkowo rozwija swoje kompetencje osobiste, społeczne i w zakresie uczenia się.

   

  Stawiamy na wielojęzyczność, zwłaszcza jeżeli chodzi o język angielski, poprzez działania projektowe pragniemy zwiększyć możliwości rozwoju zawodowego oraz dążyć do satysfakcji z wykonywania codziennej pracy.

  Wśród celów szczegółowych znalazło się wykorzystanie aktywizujących metod nauczania, dzięki szkoleniom i poznaniu różnego rodzaju praktyk i zasobów edukacyjnych na poziomie krajowym i europejskim, a tym samym zwiększenie atrakcyjności prowadzonych lekcji i wzrost motywacji uczniów do nauki.

  Planujemy wdrażanie metody CLIL, dalszy rozwój kompetencji w zakresie TIK, wymianę doświadczeń w zarządzaniu szkołą, a więc poszerzenie umiejętności zarządzania i strategii na rzecz międzynarodowego wymiaru w dziedzinie kształcenia. Zamierzamy wprowadzać innowacje pedagogiczne dzięki odbyciu zagranicznych szkoleń oraz podniesieniu kwalifikacji w zakresie metodyki nauczania. Będziemy się angażować w działania typu e-Twining.

  Cele ambitne, sporo pracy, mnóstwo wyzwań, zdobywanie zupełnie nowych doświadczeń! Ale chcemy! Działamy i zamierzamy sprostać wyzwaniu. Na chwilę obecną nauczyciele i pracownicy uczestniczą z pełnym zaangażowaniem w kursie języka angielskiego, który jest organizowany w naszej szkole w ramach projektu Erasmus + KA 1 Mobilność kadry pedagogicznej.  Zajęcia prowadzone są przez fantastycznego językowca panią Małgorzatę Ciepielowską, która wspaniale wykorzystuje narzędzia cyfrowe w nauce języka angielskiego, a dodatkowo dba by nauka była atrakcyjna i efektywna. Kurs potrwa do czerwca, a podczas wakacji nauczyciele i pracownicy wezmą udział w szkoleniach zagranicznych.

  Pięciu nauczycieli weźmie udział w intensywnym kursie języka angielskiego w Splicie w Chorwacji, dwie osoby: nauczyciel i pomoc nauczyciela wyjadą na Maltę i tam będą doskonalić swoje kompetencje językowe, dwóch nauczycieli weźmie udział w kursie języka angielskiego w stopniu zaawansowanym, który odbędzie się w Dublinie, w Irlandii. Dwóch nauczycieli będzie poznawać i doskonalić wprowadzanie metody CLIL (zintegrowane nauczanie treści i języka obcego) podczas kursu na Malcie. Jeden
  z nauczycieli wyjedzie na kurs metodyczny na Islandię, gdzie pozna i zgłębi tajniki metody: Play to learn more-Smart teachers play more! W projekt zaangażowana jest również kadra zarządzająca, która w ramach programu Job Shadowing, śledzić będzie pracę w zaprzyjaźnionej, partnerskiej szkole w miejscowości Villaloga, w Hiszpani.

  Wiedza i doświadczenie zdobyte w czasie mobilności, jak i trwania całego projektu pomoże nam w budowaniu nowoczesnej, wysoko wyspecjalizowanej placówki,
  w której priorytetem jest wysoka jakość kształcenia połączona z atrakcyjnością prowadzonych zajęć. Będziemy wdrażać bardzo nowoczesne rozwiązania edukacyjne oraz rozwijać maksymalnie kompetencje w zakresie języka angielskiego, a to wszystko po to, by sprostać oczekiwaniom współczesnej edukacji młodych ludzi, a także by zapewnić naszym wychowankom i ich rodzicom jak najwięcej satysfakcji.

 • Przerwa Wielkanocna - 01.04 - 06.04.2021r

 • Zapraszamy do żagańskiej piątki!

 • Patron szkoły

  31 marca 2021 roku przypada 129. rocznica urodzin generała Stanisława Maczka, wybitnego Polaka, patrioty, który poświecił swoje życie walce o wolność Polski. Pamiętajmy o tym Wielkim Człowieku, któremu po II wojnie światowej, nie było dane wrócić do ukochanej Ojczyzny 

 • Zdalne nauczanie do 09.04

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Żaganiu
  ul. Nocznickiego 18
  68-100 Żagań
 • tel./fax 68 377 33 75
  tel. kom. 517 640 302