Nawigacja

 • Stawiamy na rozwój i nawet pandemia nie jest w stanie nas powstrzymać!  

  Chcielibyśmy z dumą poinformować, ze nasza szkoła przeszła pomyślnie proces weryfikacji i rekrutacji i już od września uczestniczy w realizacji projektu Erasmus+ Mobilność kadry pedagogicznej- Open Your Mind- Be creative, Be Effective. 

  W ramach tego projektu 13 pracowników naszej szkoły, w większości nauczycieli podejmuje działania związane ze wzrostem kompetencji językowych, w zakresie wielojęzyczności. Dodatkowo rozwija swoje kompetencje osobiste, społeczne i w zakresie uczenia się.

   

  Stawiamy na wielojęzyczność, zwłaszcza jeżeli chodzi o język angielski, poprzez działania projektowe pragniemy zwiększyć możliwości rozwoju zawodowego oraz dążyć do satysfakcji z wykonywania codziennej pracy.

  Wśród celów szczegółowych znalazło się wykorzystanie aktywizujących metod nauczania, dzięki szkoleniom i poznaniu różnego rodzaju praktyk i zasobów edukacyjnych na poziomie krajowym i europejskim, a tym samym zwiększenie atrakcyjności prowadzonych lekcji i wzrost motywacji uczniów do nauki.

  Planujemy wdrażanie metody CLIL, dalszy rozwój kompetencji w zakresie TIK, wymianę doświadczeń w zarządzaniu szkołą, a więc poszerzenie umiejętności zarządzania i strategii na rzecz międzynarodowego wymiaru w dziedzinie kształcenia. Zamierzamy wprowadzać innowacje pedagogiczne dzięki odbyciu zagranicznych szkoleń oraz podniesieniu kwalifikacji w zakresie metodyki nauczania. Będziemy się angażować w działania typu e-Twining.

  Cele ambitne, sporo pracy, mnóstwo wyzwań, zdobywanie zupełnie nowych doświadczeń! Ale chcemy! Działamy i zamierzamy sprostać wyzwaniu. Na chwilę obecną nauczyciele i pracownicy uczestniczą z pełnym zaangażowaniem w kursie języka angielskiego, który jest organizowany w naszej szkole w ramach projektu Erasmus + KA 1 Mobilność kadry pedagogicznej.  Zajęcia prowadzone są przez fantastycznego językowca panią Małgorzatę Ciepielowską, która wspaniale wykorzystuje narzędzia cyfrowe w nauce języka angielskiego, a dodatkowo dba by nauka była atrakcyjna i efektywna. Kurs potrwa do czerwca, a podczas wakacji nauczyciele i pracownicy wezmą udział w szkoleniach zagranicznych.

  Pięciu nauczycieli weźmie udział w intensywnym kursie języka angielskiego w Splicie w Chorwacji, dwie osoby: nauczyciel i pomoc nauczyciela wyjadą na Maltę i tam będą doskonalić swoje kompetencje językowe, dwóch nauczycieli weźmie udział w kursie języka angielskiego w stopniu zaawansowanym, który odbędzie się w Dublinie, w Irlandii. Dwóch nauczycieli będzie poznawać i doskonalić wprowadzanie metody CLIL (zintegrowane nauczanie treści i języka obcego) podczas kursu na Malcie. Jeden
  z nauczycieli wyjedzie na kurs metodyczny na Islandię, gdzie pozna i zgłębi tajniki metody: Play to learn more-Smart teachers play more! W projekt zaangażowana jest również kadra zarządzająca, która w ramach programu Job Shadowing, śledzić będzie pracę w zaprzyjaźnionej, partnerskiej szkole w miejscowości Villaloga, w Hiszpani.

  Wiedza i doświadczenie zdobyte w czasie mobilności, jak i trwania całego projektu pomoże nam w budowaniu nowoczesnej, wysoko wyspecjalizowanej placówki,
  w której priorytetem jest wysoka jakość kształcenia połączona z atrakcyjnością prowadzonych zajęć. Będziemy wdrażać bardzo nowoczesne rozwiązania edukacyjne oraz rozwijać maksymalnie kompetencje w zakresie języka angielskiego, a to wszystko po to, by sprostać oczekiwaniom współczesnej edukacji młodych ludzi, a także by zapewnić naszym wychowankom i ich rodzicom jak najwięcej satysfakcji.

 • Przerwa Wielkanocna - 01.04 - 06.04.2021r

 • Zapraszamy do żagańskiej piątki!

 • Patron szkoły

  31 marca 2021 roku przypada 129. rocznica urodzin generała Stanisława Maczka, wybitnego Polaka, patrioty, który poświecił swoje życie walce o wolność Polski. Pamiętajmy o tym Wielkim Człowieku, któremu po II wojnie światowej, nie było dane wrócić do ukochanej Ojczyzny 

 • Zdalne nauczanie do 09.04

 • Nowe zasady bezpieczeństwa w województwie lubuskim

 • Od 22 marca rozpoczynamy rekrutację do klas I

  Szanowni Państwo

  Zbliża się czas, w którym staniecie Państwo przed koniecznością podjęcia bardzo ważnej decyzji dotyczącej miejsca, w którym kolejne lata spędzi Państwa dziecko.

  Zapraszamy do skorzystania z oferty nasze ”podstawówki”, która posiada wiele walorów przemawiających za tym, by wybrać właśnie nas.

  Zapewniamy dzieciom opiekę i edukację prowadzoną przez wykwalifikowanych i doświadczonych nauczycieli, którzy korzystają z bogatej infrastruktury i nowoczesnego wyposażenia szkoły.

  Nasza „Piątka” zapewnia dzieciom:

  • jednozmianowość
  • rozległy teren wokół szkoły, położenie w spokojnej i bezpiecznej dzielnicy miasta,
  • przestronny budynek z szerokimi korytarzami, dwie sale gimnastyczne, boisko wielofunkcyjne, plac zabaw, miasteczko ruchu drogowego,
  • gabinety wyposażone  w najnowszy sprzęt multimedialny, m. in. tablice interaktywne, projektory, wizualizery, urządzenia wielofunkcyjne oraz komputery dla uczniów,
  • nowoczesne i bogato wyposażone pracownie: biologiczną, chemiczną i fizyczną oraz pracownie informatyczne,
  • stołówkę, gabinet fizjoterapeuty wyposażony w profesjonalny sprzęt do rehabilitacji ruchowej, windę dla osób niepełnosprawnych.

  Budynek i jego otoczenie są monitorowane.

  Nieustannie dokładamy starań, by zapewnić wszystkim dzieciom bezpieczeństwo i warunki do wszechstronnego rozwoju.

  W tym celu w szkole prowadzi się:

  • zajęcia opiekuńczo – wychowawcze w szkolnej świetlicy (w godz. 6.15 – 16.30),
  • koła zainteresowań: językowe, teatralne, artystyczne, muzyczne, sportowe, historyczne, naukowe, matematyczne itd.,
  • naukę drugiego języka obcego już od klasy IV (język niemiecki)
  • dodatkowe zajęcia w ramach projektów i programów edukacyjnych, w tym projektów międzynarodowych,
  • naukę programowania od klasy 1,

  Nasze dzieci otoczone są opieką pielęgniarki, pedagoga, psychologa, fizjoterapeuty i logopedy.

  Rodzice mają bezpłatny dostęp do dziennika elektronicznego LIBRUS.

   

  W związku z istniejącą sytuacją epidemiczną nie mamy możliwości zaproszenia Państwa na spotkanie, dlatego prosimy o zapoznanie się z ofertą szkoły na stronie https://www.psp5zagan.pl/ oraz  https://www.facebook.com/PSP-nr-5-w-%C5%BBaganiu-167923646944826/

  Rekrutacja trwa od 22.marca do 06.kwietnia 2021r.

  Szkoła podstawowa - rekrutacja 

 • Oddziały przedszkolne - rekrutacja 2021/2022 od 1 marca

  Drodzy Rodzice!

  Jeżeli zdecydowaliście się zapisać Wasze dziecko do przedszkola, to pewnie zastanawiacie się do którego. To, jakim będzie człowiekiem, jak będzie rozwijać swoje talenty, pokonywać trudności             i przygotowywać się do szkoły, w dużej mierze zależy od przedszkola, które wybierzecie dla Waszego dziecka.

  Warto zatem dokładnie zapoznać się z ofertą, odwiedzić wspólnie z dzieckiem placówkę, porozmawiać z rodzicami innych dzieci, zobaczyć, jakie są tam warunki do rozwoju zainteresowań Waszego dziecka oraz jaka panuje atmosfera.

  Jeżeli Państwo szukają:

  • bogatej, przedszkolnej oferty edukacyjnej,
  • nowoczesnego, bardzo dobrze wyposażonego, wygodnego i funkcjonalnego przedszkola,
  • twórczej, wysoko wykwalifikowanej kadry,
  • partnerstwa,
  • wsparcia edukacyjnego,

  to, zapraszamy do zapisania dziecka do naszego przedszkola.

  Nasze atuty to:

  • nauka j. angielskiego;
  • pełna opieka pedagoga i psychologa szkolnego;
  • duża stołówka szkolna oferująca tanie i smaczne obiady
  • boisko wielofunkcyjne
  • indywidualna terapia logopedyczna i fizjoterapeutyczna, a także konsultacje i porady dla rodziców,
  • Świetlica dla dzieci przedszkolnych czynna od 6.15 do 16.30
  • nowy plac zabaw
  • 2 sale gimnastyczne;
  • gabinet pielęgniarki;

  Zapraszamy! Rekrutacja trwa od 1marca 2021 do 26 marca 2021r.

   Dokumentacja do pobrania Oddziały przedszkolne - rekrutacja 

 • 8 marca - Dzień Kobiet

 • Uczniowie klasy 4c wraz z wychowawczynią dokarmiają ptaki:
  Zobacz film na fanpage na FB ...

 • Dzień Bezpiecznego Internetu - 9 lutego 2021

  Dzień Bezpiecznego Internetu - 9 lutego 2021

  DBI obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.  

  Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.  

  Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 obchodzić będziemy 9 lutego. 

  DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. 

  Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z informacjami na https://www.saferinternet.pl/projekty.html oraz na darmowe kursy e-learningowe https://www.saferinternet.pl/materialy-edukacyjne/kursy-e-learning.htm

 • Konkursy przedmiotowe organizowane przez  Lubuskiego Kuratora Oświaty 2020/2021

   

  Od 18 stycznia rozpoczęły się szkolne eliminacje konkursów przedmiotowych, które potrwają do 29 stycznia 2021r.

  W tym roku, ze względu na czasowe ograniczenie funkcjonowania jednostek systemu oświaty, kolejne etapy konkursów przeprowadzają Komisje Konkursowe II Stopnia powoływane w szkołach przez dyrektorów.

  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, uczniom, którzy przeszli do kolejnych etapów konkursów gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy! 

   

   

   

   

 • Uczniowie naszej szkoły
  Karolina Orzechowska z 7a i Filip Babiarz z klasy 8a
  wzięli udział w konkursie o prawie poświęconym w tej edycji prawom człowieka. Za przygotowanie swoich prac uzyskali  tytuł finalisty szczebla powiatowego. Konkurs był  organizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Obywatelskiej CIVIS SUM, pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty.
  Gratulujemy! 

 • Sukces naszego ucznia w konkursie: Moja mała ojczyzna w obiektywie

  Pomimo pandemii i zdalnej nauki nasi uczniowie są aktywni. Biorą między innymi udział w konkursach. Paweł Kulesza z klasy 6b zajął I miejsce konkursie fotograficznym organizowanym przez bibliotekę Klubu Wojskowego 11. Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu pt. "Moja mała ojczyzna". Poniżej prezentuje zdjęcia konkursowe.
        
       

 • Organizacja nauki w szkołach po feriach

  Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi organizacji nauki w szkołach po feriach zimowych.

  Aneks_do_Procedur_od_18_stycznia_.pdf

  Wytyczne_MEiN__MZ_i_GIS_dla_klas_I-III_szkol_podstawowych.pdf

 • Boże Narodzenie 2020

 • Zapraszamy do oglądania prac naszych uczniów z klas 4!

 • Jubileusz 40-lecia naszej szkoły

  „Wspomnienia żyją dopóty, dopóki do nich wracamy

  Rozkwitają tym wspanialej,im więcej serca wkładamy w ich pielęgnowanie”

  [E.Glińska]

  Jubileusz 40-lecia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Żaganiu to podniosłe wydarzenie wieńczące wysiłki pokoleń pedagogów, uczniów i rodziców. Jest ono niezwykłym przeżyciem dla całej społeczności szkolnej.

  To moment do refleksji nad rolą, jaką przez 40 minionych lat pełniła i nadal pełni Szkoła w kształtowaniu umysłów, serc i życiowych postaw jej uczniów. Szkoła, jej dorobek to przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzyli, kształtowali jej wizerunek.Tę 40- letnią drogę warto było pokonać. Był to czas wielu przeobrażeń, wytężonej pracy pedagogicznej, wychowawczej, jak również podejmowania licznych działań na rzecz lokalnej społeczności.

  Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną byliśmy zmuszeni zrezygnować z obchodów rocznicowych w murach szkoły. Stworzyliśmy miejsce, które warto odwiedzić, by przywołać wspomnienia minionych lat.

  Bardzo serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Zakładka na górze Jubileusz 40-lecia 

 • Sukces naszej uczennicy

  Dominika Kulesza, uczennica klasy 8b, zajęła II miejsce w wojewódzkim konkursie organizowanym przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Tematem konkursu były "Znaki pamięci o Sybirakach w województwie lubuskim". Konkurs miał na celu zatrzymanie pamięci o Polakch, obecnie mieszkańcach województwa lubuskiego, deprtowanych w latach 1940-1956 na Syberię. Dominika w swojej pracy zamieściła żagańskie znaki pamięci o Sybirakach oraz na podstawie wspomnień swojego pradziadka opisała losy Sybiraków.

                                                                                                Gratulujemy sukcesu!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Żaganiu
  ul. Nocznickiego 18
  68-100 Żagań
 • tel./fax 68 377 33 75
  tel. kom. 517 640 302