Nawigacja

Projekt Erasmus + Kształcenie i doskonalenie kadry nauczycielskiej.

Stawiamy na rozwój i nawet pandemia nie jest w stanie nas powstrzymać!  
Chcielibyśmy z dumą poinformować, ze nasza szkoła przeszła pomyślnie proces weryfikacji i rekrutacji i już od września uczestniczy w realizacji projektu Erasmus+ Mobilność kadry pedagogicznej- Open Your Mind- Be creative, Be Effective. 
W ramach tego projektu 13 pracowników naszej szkoły, w większości nauczycieli podejmuje działania związane ze wzrostem kompetencji językowych, w zakresie wielojęzyczności. Dodatkowo rozwija swoje kompetencje osobiste, społeczne i w zakresie uczenia się.
Stawiamy na wielojęzyczność, zwłaszcza jeżeli chodzi o język angielski, poprzez działania projektowe pragniemy zwiększyć możliwości rozwoju zawodowego oraz dążyć do satysfakcji z wykonywania codziennej pracy.
Wśród celów szczegółowych znalazło się wykorzystanie aktywizujących metod nauczania, dzięki szkoleniom i poznaniu różnego rodzaju praktyk i zasobów edukacyjnych na poziomie krajowym i europejskim, a tym samym zwiększenie atrakcyjności prowadzonych lekcji i wzrost motywacji uczniów do nauki.
Planujemy wdrażanie metody CLIL, dalszy rozwój kompetencji w zakresie TIK, wymianę doświadczeń w zarządzaniu szkołą, a więc poszerzenie umiejętności zarządzania i strategii na rzecz międzynarodowego wymiaru w dziedzinie kształcenia. Zamierzamy wprowadzać innowacje pedagogiczne dzięki odbyciu zagranicznych szkoleń oraz podniesieniu kwalifikacji w zakresie metodyki nauczania. Będziemy się angażować w działania typu e- Twining.
Cele ambitne, sporo pracy, mnóstwo wyzwań, zdobywanie zupełnie nowych doświadczeń! Ale chcemy! Działamy i zamierzamy sprostać wyzwaniu. Na chwilę obecną nauczyciele i pracownicy uczestniczą z pełnym zaangażowaniem w kursie języka angielskiego, który jest organizowany w naszej szkole w ramach projektu Erasmus + KA 1 Mobilność kadry pedagogicznej.  Zajęcia prowadzone są przez fantastycznego językowca panią Małgorzatę Ciepielowską, która wspaniale wykorzystuje narzędzia cyfrowe w nauce języka angielskiego, a dodatkowo dba by nauka była atrakcyjna i efektywna. Kurs potrwa do czerwca, a podczas wakacji nauczyciele i pracownicy wezmą udział w szkoleniach zagranicznych.
Pięciu nauczycieli weźmie udział w intensywnym kursie języka angielskiego w Splicie w Chorwacji, dwie osoby nauczyciel i pomoc nauczyciela wyjadą na Maltę i tam będą doskonalić swoje kompetencje językowe, dwóch nauczycieli weźmie udział w kursie języka angielskiego w stopniu zaawansowanym, który odbędzie się w Dublinie, w Irlandii. Dwóch nauczycieli będzie poznawać i doskonalić wprowadzanie metody CLIL ( zintegrowane nauczanie treści i języka obcego) podczas kursu na Malcie. Jeden z nauczycieli wyjedzie na kurs metodyczny na Islandię, gdzie pozna i zgłębi tajniki metody : Play to learn more- Smart teachers play more! W projekt zaangażowana jest również kadra zarządzająca, która w ramach programu Job Shadowing, śledzić będzie pracę w zaprzyjaźnionej, partnerskiej szkole w miejscowości Villaloga, w Hiszpani.

Wiedza i doświadczenie zdobyte w czasie mobilności, jak i trwania całego projektu pomoże nam w budowaniu nowoczesnej, wysoko wyspecjalizowanej placówki, w której priorytetem jest wysoka jakość kształcenia połączona z atrakcyjnością prowadzonych zajęć. Będziemy wdrażać bardzo nowoczesne rozwiązania edukacyjne oraz rozwijać maksymalnie kompetencje w zakresie języka angielskiego, a to wszystko po to, by sprostać oczekiwaniom współczesnej edukacji młodych ludzi, a także by zapewnić naszym wychowankom i ich rodzicom jak najwięcej satysfakcji.

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Żaganiu
    ul. Nocznickiego 18
    68-100 Żagań
  • tel./fax 68 377 33 75
    tel. kom. 517 640 302