DREAM STOP  projekt w klasie 1b

DREAM STOP  projekt

„Największe rzeczy osiągnęli ludzie z wielkimi marzeniami.”

William Russell

Klasa 1b bierze udział w międzynarodowym projekcie inspirowanym cytatem Russella – w którym uczniowie rozwijają swój kreatywny sposób myślenia, pisania, projektowania, komunikacji i umiejętności językowych za pomocą wyobraźni.

W projekcie są przystanki marzeń. Na każdym przystanku uczniowie mają zadania:

(przedstawienie się, szkoła, kraj, historia, gra, piosenka, malowanie itp.) Te zadania są zaplanowane przez nauczycieli raz w miesiącu i przedstawione uczniom w formie opcji. Uczniowie – partnerzy wspólnie określą swoje zadania. Uczniowie otrzymają zagadkę w każdej stacji i mogą przejść do następnej stacji tylko poprzez rozwiązanie zagadki. Hasło zostaje ujawnione, gdy wszystkie zadania zostaną zakończone. Uczniowie pracują wspólnie.

Dzięki temu projektowi uczniowie rozwijają swoją wyobraźnię, pisanie, projektowanie, myślenie, komunikację i umiejętności językowe oraz korzystają różnorodnych narzędzi internetowych.

OTO JEDNO Z NASZYCH WSPÓLNYCH PRZEDSIĘWZIĘĆ, POLSKI WKŁAD TO POSTAĆ MARIE CURIE