Udział naszych uczniów w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr"

W dniach 13-14 listopada  39 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w  w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr". Konkurs odbył się dla  grupy Junior czyli dla uczniów klas 7-8 oraz Beniamin czyli klas 4-6. Uczniowie rozwiązywali zadania testowe na platformie dzwonek.pl.
Zadania w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i matematyka. Niektóre zadania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego. Zadania często są związane również z kulturą i językiem. Wiele zadań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnościami algorytmicznego myślenia.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki.
Zapraszamy do oglądania fotorelacji: zobacz...