5 grudnia obchodziliśmy Dzień Wolontariusza

W czwartek, 5 grudnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Żaganiu przedstawiciele szkolnych klubów wolontariatu z terenu powiatu i samego Żagania uczestniczyli w I Powiatowym Dniu Wolontariatu.

Uczniowie o swoim wolontariacie opowiadali z pasją. Wolontariusze mogli wymienić się doświadczeniami i nawiązać współpracę tuż po zakończeniu uroczystości, przy słodkim poczęstunku, przygotowanym i obsługiwanym przez absolwentów SOSW, uczestniczących w PEFRON-owskim projekcie „Rehabilitacja 25+”.

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Żaganiu, to też główny organizator wydarzenia, którego pomysłodawcą była dyrektor Ośrodka – Renata Socha.
Ważnym i wzruszającym elementem tego wydarzenia było przekazanie Agatce i jej Tacie – Jackowie - przez Szkolny Klub Wolontariatu przy SOSW w Żaganiu świątecznej paczki, której ważnym elementem było wymarzone piętrowe łóżko dla dziewczynki, podopiecznej Stowarzyszenia.

Wspólne świętowanie odbyło się równeż w szkole na 8 godz lekcyjnej w Sali 110 tak jak zawsze kiedy mamy spotkanie wolontariatu. Dziękujemy Dyrekcji, nauczycielom za przybycie aby wspólnie z nami świętować!

A WAM MŁODE DOBRE ISTOTY ŻYCZYMY WYTRWAŁOŚCI W CZYNIENIU DOBRA.

DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE!!!
Zapraszamy do oglądania fotorelacji: zobacz...