75. rocznica Wielkiej Ucieczki

Społeczność naszej szkoły aktywnie włączyła się w obchody 75. Rocznicy Wielkiej Ucieczki.

Sukcesem dla drużyny w składzie:
Hiacynta Otto, Tomek Litniowski i Wojtek Zakrzewski , zakończył się udział w konkursie Wielka Ucieczka. Uczniowie rozwiązali test wiedzy o Wielkiej Ucieczce, bezbłędnie rozpoznali guziki od mundurów wojskowych i flagi i dzięki temu zajęli wysokie   II miejsce.

W biegu upamiętniającym uciekinierów sprzed 75 lat na dystansie 700 m, wystartowali m.in.: Wiktoria Szumińska (2b), Natalka Michalska (2b), Emilka Grzymała (2b), Szymon Dudzik (2b), Ania Łazarowicz (4b), Kuba Sadowski (4b),  Zosia Tylkowska (5a), Łukasz Psyk (6a). Rozgrzewkę przed biegiem głównym poprowadziła pani Asia Wilenta,  a dystans 10 km.  pokonały  panie Marlena  Wolska, Renata Posch i Kornelia Grzymała.

Nasi uczniowie wzięli też udział w uroczystym Apelu Pamięci przy tunelu Harry, gdzie mieli okazję spotkać żołnierzy z różnych stron świata oraz korzystali z licznych atrakcji, jakie przygotowane zostały z okazji tej ważnej rocznicy.
Zapraszamy do oglądania fotorelacji: zobacz...