Nawigacja

  •  

    Od 18 stycznia rozpoczęły się szkolne eliminacje konkursów przedmiotowych, które potrwają do 29 stycznia 2021r.

    W tym roku, ze względu na czasowe ograniczenie funkcjonowania jednostek systemu oświaty, kolejne etapy konkursów przeprowadzają Komisje Konkursowe II Stopnia powoływane w szkołach przez dyrektorów.

    Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, uczniom, którzy przeszli do kolejnych etapów konkursów gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy! 




    Wyniki szkolnych eliminacji konkursów w naszej szkole:

     

    lp

    Nazwa konkursu

    Etap szkolny

    Uczniowie zakwalifikowani do etapu rejonowego

    1.

    Konkurs przedmiotowy z języka polskiego

    18.01.2021

    Karolina Orzechowska kl. 7a

     Dominika Łagoś kl. 8b.

    2.

    Konkurs przedmiotowy z fizyki

    19.01.2021

    Kamil Kalinowski kl. 8a

    Filip Kowalik kl. 8b

    Kamil Sokalski kl. 7a

    3.

    Konkurs przedmiotowy z chemii

    20.01.2021

    Hiacynta Otto kl. 7b

    Dominika Łagoś kl.8b

    4.

    Konkurs przedmiotowy z języka angielskiego

    21.01.2021r.

    Kamil Kalinowski kl 8a
    Dominika Kulesza kl 8b
    Joanna Adamowicz kl 8b
    5.
    Konkurs przedmiotowy z biologii
    22.01.2021r.
    Karolina Orzechowska kl 7a
    Julianna Zaciek kl 7c
    Zofia Chodań kl 8a
    Łukasz Psyk kl 8a
    Oliwia Maroń kl 8a
    6.
    Konkurs przedmiotowy z języka francuskiego
    25.01.2021r.
     
    7.
    Konkurs przedmiotowy z historii
    26.01.2021r.
    Aleksander Droń 6b
    Karolina Orzechowska 7a
    Szymon Wawrzyń 7b
    Dominika Kulesza 8b
    8.
    Konkurs przedmiotowy z języka niemieckiego
    27.01.2021r.
     
    9.
    Konkurs przedmiotowy z matematyki
    28.01.2021r.
    Filip Kowalik 8b 
    Mikołaj Wawrzynowicz 8b
    Karolina Orzechowska 7a
    Kamil Sokalski 7a
    10.
    Konkurs przedmiotowy z geografii
    29.01.2021r.
    1. Filip Kowalik kl.8b
    2. Igor Zakrawacz kl .8b
    3. Szymon Wawrzyń kl.7b
    4. Kamil Sokalski kl.7a
    02.02.2021 18:03 | więcej »
  • W konkursie z języka polskiego – etap szkolny, wzięło udział 18 uczniów, co stanowi 7,79% uczniów klas 5-8 PSP nr 5.

    3 uczennice zakwalifikowały się do etapu rejonowego – 16,67% spośród biorących udział w etapie szkolnym.

     W konkursie z matematyki wzięło udział 23 uczniów – 9,96% uczniów klas 5-8 PSP nr 5.

    6 uczniów zakwalifikowało się do etapu rejonowego – 26,09% spośród biorących udział w etapie szkolnym.

    W konkursie z języka niemieckiego brało udział 13 uczniów – 5,63%.

    3 zakwalifikowało się do etapu rejonowego, co stanowi - 23%.

    W konkursie z języka angielskiego brało udział 23 uczniów – 9,96%.

    Żaden z uczniów nie osiągnął wymaganego progu 85%, który gwarantuje kwalifikację do etapu rejonowego.

    W konkursie z historii wzięło udział w etapie szkolnym 14 uczniów – 6,06%, 6 spośród nich zakwalifikowało się do etapu rejonowego – 42,86%.

    W konkursie z chemii 15 uczniów wzięło udział w etapie szkolnym, co stanowi 17,86% z klas 7-8.  6 uczniów  zakwalifikowało się do etapu rejonowego , co stanowi - 40% spośród biorących udział w etapie szkolnym.

    W konkursie z fizyki wzięło udział 9 uczniów – 10,71% z klas 7-8. 2 spośród nich zakwalifikowało się do etapu rejonowego – 22,22%.

     W konkursie z geografii wzięło udział 16 uczniów – 6,93%. 5 z nich zakwalifikowało się do etapu rejonowego 31,25%.

     W konkursie z biologii wzięło udział 14 uczniów – 6,06%, spośród nich 4 osoby zakwalifikowały się do etapu rejonowego – 28,57%.

     

    Kilkoro uczniów wzięło udział w więcej niż 1 konkursie i zakwalifikowało się do etapu rejonowego:

    Aleksandra Kowalczuk  kl. 8b – geografia, biologia, chemia, matematyka

    Julia Erdman kl. 8b  – biologia, fizyka, chemia, język  polski, matematyka

    Szymon Wawrzyń kl. 6 – historia i geografia

    Ewelina Kosińska kl. 8b – język polski, chemia

    Alan Horodyski  kl. 8b – matematyka, fizyka

    Filip Babiarz kl. 7a – język niemiecki, historia

    14.02.2020 23:55 | więcej »
  • Laureaci konkursów 2018/2019

    W dniu 2 kwietnia 2019 r. o  w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim, odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych dla uczniów dotychczasowych gimnazjów województwa lubuskiego organizowanych w roku szkolnym 2018/2019 przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Podczas uroczystości wszystkim laureatom wręczone zostały stosowne zaświadczenia oraz nagrody. W tym zaszczytnym gronie znalazło się dwoje uczniów naszej szkoły:

    Wanessa Świerkowska z klasy 3b - laureatka  konkursu z matematyki

    Filip Wielgosz z klasy 3d – laureat konkursu z historii.

     

    Podziękowania otrzymali również nauczyciele przygotowujący uczniów, którzy uzyskali tytuł laureata. Wśród nich była Pani Alicja Burghardt i Pani Agnieszka Kulesza.              

    GRATULUJEMY!

    09.05.2019 13:36 | więcej »
  • Nasi Laureaci i Finaliści przedmiotowych konkursów 2017/2018
    Laureaci i Finaliści naszej szkoły podstawowej i gimnazjum 2017/2018
    12.06.2018 14:50 | więcej »
  • Sukcesy w konkursach przedmiotowych w roku szkolny 2017/2018

    Mamy laureata wojewódzkiego etapu konkursu przedmiotowego z matematyki dla uczniów gimnazjów

    Mamy finalistki wojewódzkiego etapu konkursu przedmiotowego z języka polskiego dla uczniów gimnazjów.

    12.06.2018 14:52 | więcej »
  • Sukcesy uczniów szkoły podstawowej w konkursach na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim w roku szkolnym 2012/2013
    01.02.2018 14:32 | więcej »

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Żaganiu
    ul. Nocznickiego 18
    68-100 Żagań
  • tel./fax 68 377 33 75
    tel. kom. 517 640 302