Nawigacja

 • Podziękowanie od MEN!

  Miło nam poinformować że nasza szkoła otrzymała podziękowanie od Ministra Edukacji Narodowej za przyłączenie się do akcji "Szkoła do Hymnu".

 • Kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr"

  W dniach 13-14 listopada  39 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w  w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr". Konkurs odbył się dla  grupy Junior czyli dla uczniów klas 7-8 oraz Beniamin czyli klas 4-6. Uczniowie rozwiązywali zadania testowe na platformie dzwonek.pl.
  Zadania w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i matematyka. Niektóre zadania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego. Zadania często są związane również z kulturą i językiem. Wiele zadań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnościami algorytmicznego myślenia.
  Z niecierpliwością czekamy na wyniki.
  Zapraszamy do oglądania fotorelacji: zobacz...

 • Z cyklu lekcje na chemii - „Świeczki”

  Chłopcy z 6b potrafią samodzielnie wykonać świeczkę. To proste i  przyjemne, a efekt pracy można podarować komuś bliskiemu.
  Zapraszamy do oglądania fotorelacji: zobacz... 

                                                                                                  Chłopcy, jestem z Was dumna:)

 • Kreatywna środa w naszej szkole
  W dniu 13.11.2019, Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował kreatywne przerwy dla najmłodszych. uczestnikami były klasy 1-3. Zostały przygotowane różne " stoiska" takie jak układanie i pisanie kamykami, modelowanie balonów, tor przeszkód, oraz budowanie Jengą. Przez cztery pierwsze przerwy dzieciaki mogły skorzystać z tego co zostało dla nich przygotowane. I robiły to bardzo chętnie z czego bardzo sie cieszymy.
  Wolontariuszom bardzo dziękujemy za wytrwałość i pomocną dłoń!
  Zapraszamy do oglądania fotorelacji: zobacz...
 • Kolejne zajęcia z chemii - „Chemiczny Kameleon”

  Z czerwonej kapusty robimy pyszne surówki, ale  czy tylko? Czerwona kapusta to też naturalny wskaźnik  pH,  a jak pięknie zmienia barwę w zależności od odczynu, przekonali się uczniowie klas ósmych.
  Zapraszamy do oglądania fotorelacji: zobacz...

 • Obchody 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

  08.11. 2019r. w przeddzień 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości cała społeczność naszej szkoły odśpiewała hymn, a wcześniej przedstawiciele klas 4 - 7 wzięli udział w grze "Kocham Cię Polsko". Emocji było co niemiara. Uroczystość przygotowały p. A. Kulesza I p. K. Grzymała.

  Zapraszamy do oglądania fotorelacji: zobacz...

   

 • Rozpoczynamy cykl zajęć z chemii - „Słodkie szkło”

  „Sama wiedza nie wystarczy, trzeba jeszcze umieć ją stosować”

                                                                                                    Johann Wolfgang Goethe

           Rozpoczynamy cykl zajęć z chemii, na których będziemy wykorzystywać zdobytą wiedzę na lekcjach, do wykonywania ciekawych doświadczeń.

  „Słodkie szkło”

          Uczniowie z klasy 8b, na ostatnich lekcjach chemii, pracowali nad projektem: Jak można z kruchego cukru otrzymać coś w rodzaju „szkła”?

  I udało się, powstało bardzo „słodkie szkło”, które potem można …… zjeść :) Efekty pracy – słodkie, owocowe, pyszne lizaki.
  Zapraszamy do oglądania fotorelacji: zobacz...

                                                              

  cz...                                                      Smacznego.

 • Święto Niepodległości - 11 listopada

 • Klasa 3b zdobyła nagrodę główną w ogólnopolskim konkursie w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania - Code Week 2019 z Photonem. Gratulujemy!
  Zapraszamy do oglądania filmów: film1 film 2 film 3

 • 1 listopada Wszystkich Świętych

 • Obchody Halloween w naszej szkole
  31 października- obchodziliśmy zwyczaje kulturowe związane z Halloween, które najhuczniej są obchodzone w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii, w Polsce  od lat 90-tych. Ten dzień  był w naszej szkole niezwykły,  można było się pośmiać, a nawet wystraszyć, wiele dzieci przebrało się w wymyślne stroje, rodem z horrorów lub z bajek. To była wspaniała lekcja języka angielskiego i kultury amerykańskiej. Uczniowie dowiedzieli się o korzeniach Halloween, o tradycjach związanych z obchodami tego święta, i co najważniejsze, podczas przygotowania tego święta doskonalili umiejętność pracy zespołowej, ciekawość poznawczą, kreatywność, gotowość do podejmowania inicjatyw oraz postawę tolerancji i otwartości wobec innych kultur. Odbyło się wiele konkursów, a zabawy było co niemiara.  Organizatorkami  były nauczycielki języka angielskiego:p. Anna Chimko oraz p. Anna Szczepanowska. 
  Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy !
  Zapraszamy do oglądania fotorelacji: zobacz... film zobacz...
 • Akcja Szkoła Pamięta

  Szkoła Pamięta - akcja, w której uczestniczy nasza szkoła. Tym razem uczniowie z klasy 8a wraz z p. A. Kuleszą i p. A. Kabacińską udali się na Stalag by oddać cześć ofiarom drugiej wojny światowej. Oddali im hołd, zaplili znicze i poszerzyli swoją wiedzę podczas lekcji muzealnej.
  Zapraszamy do oglądania fotorelacji: zobacz...

  Również klasa 5b zobacz...
  klasa 7a zobacz...,
  klasa 4a zobacz...
   

 • „uDOSTĘPniacze"

  „uDOSTĘPniacze"

  Nasza szkoła zakwalifikowała się do ogólnopolskiego konkursu „uDOSTĘPniacze” organizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Znalazła się w gronie 100 szkół podstawowych w całej Polsce, które miały szansę realizować projekt, dotyczący podniesienia świadomości młodych ludzi na temat potrzeb osób, które mają trudności w poruszaniu się czy percepcji oraz istniejących barier w otaczającej przestrzeni.W ramach konkursu uczniowie z klasy VIIb mogli uczestniczyć w lekcjach o dostępności, które były prowadzone przez wychowawczynie klasy Panią Bogumiłę Kowalik. Materiały dydaktyczne, które szkoła otrzymała z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju pomogły zrealizować zajęcia w ciekawy i niebanalny sposób.Natomiast 30 października 2019 w szkole odbyły się warsztaty z dostępności dla uczniów dla klas Vc, VIa, VIb, VIc, VIIa i VIIb. Zajęcia w interesujący sposób poprowadzili profesjonalni trenerzy delegowani przez Organizatorów Konkursu z Warszawy. Uczniowie m.in. mogli wczuć się w rolę osób niewidomych, niesłyszących, poruszających się o kulach i in. Była to niesamowita lekcja życia.

 • Wycieczka Do POZNANIA
  ✔️Auto Skoda Lab
  ✔️Bazylika Archikatedralna Świętych Apostołów Piotra i Pawła
  ✔️Muzeum Archeologiczne
  ✔️Muzeum Rogala
  Zapraszamy do ogladania fotorelacji: zobacz... zobacz... zobacz...
 • Spotkanie odbyło się jak zwykle w czwartek w Sali 110. Odwiedziła nas Pani Dyrektor Wioletta Sosnowska, podzieliła się swoim doświadczeniem pomocy drugiemu człowiekowi, podkreślając jakie to ważne i piękne mieć otwarte serce w stronę drugiej osoby. Nasi młodzi wolontariusze otrzymali już swoje dzienniczki. I w dalszym ciągu są gotowi do POMAGANIA. Zapraszamy do oglądania  fotorelacji: zobacz...

  Chętnych, których jeszcze z nami nie ma ZAPRASZAMY!!!!

 • Miło nam poinformować, że nasza szkoła zwyciężyła w zawodach sportowych realizowanych w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w minionym roku szkolnym 2018/2019 w dwóch kategoriach wiekowych zarówno w Żagańskich Igrzyskach Dzieci jak i  w Żagańskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

  Puchary odebrał dyrektor, Tomasz Szewczyk podczas uroczystości wręczenia stypendiów uczniowskich, która odbyła się w sali Kryształowej Pałacu Książęcego 16 października 2019 roku.

  ŻAGAŃSKIE IGRZYSKA DZIECI

  I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 

  II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1

  III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

  ŻAGAŃSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

  I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5

  II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7

  III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2
   

 • Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się w sali Kryształowej Pałacu Książęcego 16 października 2019 roku. Rekordowa liczba, bo aż 141 uczniów żagańskich szkół podstawowych i absolwentów gimnazjów, zapracowało w ubiegłym roku na stypendia w dziedzinie nauki, kultury i sztuki oraz w sporcie. Osiągnięte w minionym roku szkolnym sukcesy sprawiły, że od września 2019 roku do czerwca roku przyszłego najzdolniejsi otrzymywać będą Stypendia Burmistrza Miasta Żagań. Wśród nich są uczniowie naszej szkoły. Gratulujemy! Więcej informacji  Stypendia uczniowskie

 • Code Week 2019, czyli Europejski Tydzień Kodowania w klasie 3b

  Maszyna Goldberga w wykonaniu klasy 3b - 2 dni pracy nad projektem, kilka nieudanych prób i duża satysfakcja z wykonanego zadania !!! Wytrwali i ambitni uczniowie z klasy 3b wraz z nauczycielką p. Aleksandrą Gmerek.

  Zapraszamy do ogladania relacji: film 1 film 2 foto..

 • Pasowanie klas pierwszych

  Pasowanie klas pierwszych

  Uroczyste Pasowanie Klas Pierwszych w naszej szkole rozpoczęło się odśpiewaniem "pełną piersią" przez pierwszaków Hymnu Narodowego  zobacz...

  Zapraszamy do oglądania fotorelacji: część.1.., część.2... część 3...

 • 14 października Dzień Edukacji Narodowej

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Żaganiu
  ul. Nocznickiego 18
  68-100 Żagań
 • tel./fax 068 453-91-77 ; 68 377 33 75