Nawigacja

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Nauka po feriach

  Od 27 stycznia do 27 lutego br. uczniowie szkół podstawowych klas V-VIII i szkół ponadpodstawowych przechodzą na kształcenie zdalne. Dzieci z klas I-IV i przedszkolaki kontynuują naukę stacjonarnie.

 • Obchody Dnia Babci i Dziadka u naszych przedszkolaków

  Obchody Dnia Babci i Dziadka u naszych przedszkolaków

  Zapraszamy do oglądania występów grupy Maczków

  występy zobacz .... fotorelacja zobacz...

  Dzień Babci i Dziadka w grupie Myszki 

  występy zobacz...

  Z okazji dnia Babci i Dziadka najcudowniejsze życzenia składają Motylki

  występy zobacz ...

  Występy 3 latków dla Babci i Dziadka

  wystepy zobacz...

 • Bezpieczeństwo zabaw podczas zimy

  Zapraszmy do zapoznania sie z informacjami na stronach:

  https://www.policja.pl/pol/kgp/biuro-prewencji/aktualnosci/50036,Bezpieczenstwo-podczas-ferii-zimowych.html

 • "Bezpieczne ferie 2022" w Żaganiu

  13 stycznia nad kanałem rzeki Bóbr w Żaganiu odbył się pokaz edukacyjny dla uczniów szkół podstawowych. Pokaz był inicjatywą Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żaganiu przy wsparciu Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Żaganiu, jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu i władz samorządowych w Żaganiu, Strażacy omówili zagrożenia związane z przebywaniem zimą nad wodą oraz zaprezentowali sprzęt ratowniczy i metody bezpiecznego podejmowania z wody osoby zagrożonej utonięciem. Przedstawili również zasady pierwszej pomocy po wydobyciu osoby z zimnej wody i powiadamianie służb ratowniczych za pomocą numerów alarmowych. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji omówili inne zagrożenia czyhające na dzieci szczególnie podczas pory zimowej. Pokaz został zrealizowany bezpośrednio przed okresem ferii zimowych, aby zwiększyć bezpieczeństwo naszych dzieci.

 • Przerwa świąteczna 23.12.2021 - 02.01.2022

 • Zdalne nauczanie

 • Mikołajki 2021

  6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Taki widok zdarza się w szkole raz w roku - radośni uczniowie ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach, obdarowani prezentami. Zapraszamy do ogladania fotorelacji: zobacz...  więcej... zdjęć... zdjęcia... zdjęcia...

 • Uwaga! Zmiana numeru konta szkolnego!

  Szanowni Państwo, od 15.11.2021 obowiązuje nowy  numer konta szkoły do wpłat za obiady.

  Aktualny nr 05 1090 2558 0000 0001 4887 5454

 • Bieg Niepodległości 2021

  Każdego roku bardzo licznie uczniowie naszej szkoły biorą udział w Biegu Niepodległości. Tym razem, z przyczyn od nas niezależnych, było inaczej. Ale zaznaczyliśmy udział w tym wydarzeniu, a Bartek Jakubowicz z 5c przekroczył linię mety jako pierwszy. Gratulujemy i z nadzieją czekamy na przyszły rok. 

  Więcej na zobacz...

 • 11 listopada - 103 Rocznica Odzyskania Niepodległości

 • Święto Zmarłych - 1 listopada

 • Halloweenowy Zawrót Głowy. 

  Halloweenowy Zawrót Głowy. 

  W naszej szkole odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Kultury Amerykańskiej - Halloween. Uczniowie dowiedzieli się skąd przybyło do Stanów Zjednoczonych to święto oraz poznali zwyczaje z nim związane . Na lekcjach języka angielskiego poszerzyli słownictwo oraz tradycje Halloween.

  Uczennice klasy VIII opowiedziały uczniom o Halloween oraz przeprowadziły quiz dotyczący znajomosci tematyki tego święta . Uczniowie klas I - III podczas wesołej przerwy tańczyli w rytm muzyki i prezentowali swoje kolorowe przebrania. Nie zapomnieliśmy też o przedszkolakach, których odwiedzili uczniowie klasy VIII.

  Starsze koleżanki przeczytały dzieciom bajeczkę o duszkach i stworkach, czym w wesoly sposób zaprezentowały Halloween. W szkole zorganizowana została Halloweenowa wystawa, a uczniowie wzięli udział w zorganizowanych konkursach. W konkursie na najstraszniejszą dynię zwycięzcami zostali:

  1 miejsce - Tymoteusz Markiewicz z klasy 1 a,
  2 miejsce Hania Nieżórawska z klasy 6a ,
  3 miejsce - Michał Bialota , Maks Matusiak kl. IV a , Krzyś Komorkiewicz z klasy 1 a.

  W konkursie na najładniejszą ozdobę Halloweenową zwyciężyła Emilka Chrustowska z klasy VI a.

  Wszystkim życzymy Happy Halloween, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

  Zapraszamy do ogladania fotorelacji: zobacz...

 • W ramach  projektu Erasmus +"Rozwój umiejętności cyfrowych i właściwe wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych" w Portugalii.

  W ostatnim dniu mobilności do Portugalii pracowaliśmy na programie Filmora9, poznałyśmy jego narzędzia i możliwości. Na koniec wręczono nam certyfikaty uczestnictwa w mobilności. Przed powrotem do Żagania krótki przystanek w Lizbonie.
  Fotorelacja zobacz ...

  Kolejne dni
  W dzisiejszym dniu królowało programowanie. Po wprowadzeniu pracowaliśmy w międzynarodowych grupach, a następnie z dziećmi. Nie obyło się bez dyskretnej rywalizacji
  Fotorelacja zobacz cz. 1 zobacz cz.2 zobacz cz.3

  3 dzień
  W związku z projektem Erasmus Plus🇪🇺 w Portugalii, 🇵🇹 odwiedziliśmy kolejną szkołę i przedszkole, tym razem w miejscowości Pedrógao. Najmłodsi uczniowie przywitali nas hymnem Portugalii. Zobacz...
  Zwiedzaliśmy także  kolejne klasy, braliśmy udział m.in. w zajęciach przyrodniczych  i informatycznych. Następnie odbyła się konferencja "Dynamika i praktyki pedagogiczne kształcenia na odległość". Miłym akcentem dnia była wizyta w miejscowości Fatimy.
  Fotorelacja zobacz...

  2 dzień
  Z wizytą w szkole podstawowej Torres Novas.
  Zostaliśmy przywitani pięknie przygotowanym występem muzycznym. Podziwialiśmy prezentacje krajów partnerskich naszego projektu. Wymienialiśmy się naszymi doświadczeniami, planowaliśmy następne wspólne działanie. Miłym akcentem były drobne upominki z naszych regionów.
  Fotorelacja zobacz...

  1 dzień 
  W ramach  projektu Erasmus +"Rozwój umiejętności cyfrowych i właściwe wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych " odbywa się pierwsza mobilność w Portugalii. Lądowanie w Lizbonie. Będziemy szkolić się wraz z partnerami (Portugalia, Hiszpania, Macedonia, Bułgaria, Litwa i oczywiście Polska) w miejscowości Torres Novas.
  Fotorelacja zobacz...

 • 25 października świętujemy Dzień Młodzieży PCK

  25 października świętujemy Dzień Młodzieży PCK. W tym roku mija 100 lat od kiedy powstał pierwszy w historii naszego kraju ruch wolontariacki zrzeszający młodych ludzi , którzy kierowali się ideą niesienia bezinteresownej pomocy każdemu, kto jej potrzebował.W PCK można być wolontariuszem od najmłodszych lat a każdy wolontariusz kieruje się tymi samymi uniwersalnymi wartościami, które chce szerzyć wśród innych.Oto 7 Zasad Podstawowych Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca:❤️humanitaryzm,❤️bezstronność,❤️neutralność,❤️jedność,❤️powszechność,❤️dobrowolność,❤️niezależnośćZasady te niezmiennie motywują młodzież do działania na rzecz najbardziej potrzebujących.W naszej placówce działa Szkolne Koło PCK zrzeszające młodzież klas 7 i 8 pod opieką Pani Joanny Wilenty oraz Klub Wiewiórka PCK w którym działają najmłodsze dzieci grup przedszkolnych pod opieką Pani Jolanty Prokopowicz.Zachęcamy uczniów klas 4-6 do aktywności w SK PCK a zapisy przyjmuje opiekun koła☺️Wolontariusze chętnie angażują się w różne akcje charytatywne za co należą im się wielkie brawa .Zapraszamy do oglądania fotorelacji zobacz...

 • Kurs metodyczny w stolicy Islandii- Reykjaviku w ramach Erasmus+

  W dniach od 9.10 do 17.10 nauczycielka języka angielskiego Anna Fridrich-Kryżar uczestniczyła w kursie metodycznym, zorganizowanym w stolicy Islandii- Reykjaviku. Szkolenie związane było z nowatorskimi metodami naucznia, opartymi na idei Smart Teachers Play More. Zajęcia prowadzone były przez populatorki tej metody, doświadczone nauczycielki Kristin ( Islandia) oraz Sarah ( Wielka Brytania, choć na stałe mieszka w Hiszpani).
  Warsztaty miały na celu pokazanie, że wszelkie umiejętności przewidziane programem nauczania można kształcić w ciekawy, zabawny i angażujący sposób. Nauka może być naprawdę ekscytującą przygodą, której nigdy nie będzie dość!
  Metoda Smart Teachers Play More kładzie nacisk na poznawanie polisensoryczne, równowagę, mindfulness, ekologię i proste, choć skuteczne i interesujące rozwiązania.
  Kurs związany był również z poznawanie islandzkiego systemu edukacji, dzięki któremu kraj ten może poszczycić się tak wieloma uzdolnionymi sportowcami, czy literatami. Uczestnicy mieli możliwość przyjrzenia się z bliska islandzkiej szkole oraz innym ciekawym rozwiązaniom edukacyjnym, mieli możliwość poznania islandzkiej kultury, zwyczajów, a także odwiedzenia wielu wspaniałych, zachwycających miejsc.
  Zapraszamy do oglądania fotorelacji zobacz...

 • Dzień Edukacji Narodowej 14 października

  Zapraszmy do ogkądania występu grupy 6 latków Występ grupy 6 - latków

 • Dzień Chłopaka w naszej szkole

  W dniu 30 września  Samorząd uczniowski zorganizował konkurs z okazji Dnia Chłopaka, który polegał na wybraniu w każdej klasie NAJELEGANTSZEGO CHŁOPAKA. Chłopcy otrzymali specjalnie przygotowane na tę okazję krawaty oraz słodki poczęstunek. I tak w kolejnych klasach zostali wybrani:

  2a- Szymon

  2b- Olek

  3a- Szymon i Marcel

  3b- Janek

  3c- Filip

  4a- Olek

  5b- Wojtek

  5c- Bartek J

  6a- Kacper K

  7a- Kacper

  7b- Mateusz

  8b- Kacper Z

  Gratulujemy!!!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Żaganiu
  ul. Nocznickiego 18
  68-100 Żagań
 • tel./fax 68 377 33 75
  tel. kom. 517 640 302