Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Uczniowie naszej szkoły z klas 5-8 mają możliwość od października do maja uczestniczyć w kole informatycznym w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Zajęcia dla dwóch grup prowadzi p. Alicja Kabacińska w gabinecie informatycznym 201 we czwartki i piątki.

CMI to ogólnopolski projekt grantowy, którego celem jest podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej oraz aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie.  Projekt umożliwi uczestnikom odkrywanie i rozwój talentów uczniowskich, szczególnie w zakresie informatycznym, nastawionym na rozwiązywanie problemów. CMI umożliwia także start w zawodach algotymicznych i projektowych, co może dodatkowo motywować uczniów i uczennice do rozwijania swoich zainteresowań i talentów.