Informacje o przedszkolu

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

Oddziały Przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 5 składają się z czterech grup: 3-latków, 4-latków, 5-latków oraz zerówki. Oddziały przedszkolne znajdują się w wydzielonej części szkoły. Kolorowe, przestronne sale wyposażone są w estetyczne meble, ławki i krzesła, które dostosowane są do wieku rozwojowego dzieci. Każda z nich posiada wydzielony kącik do zabaw, w którym przedszkolak znajdzie coś dla siebie. Stołówka szkolna zapewnia zdrowe i smaczne obiady. Tworzymy przyjazne dzieciom oddziały przedszkolne, w których panuje rodzinna atmosfera zabawy i aktywności edukacyjnej. Pragniemy, aby nasze przedszkolaki wyrosły na osoby wesołe, twórcze, samodzielne i odpowiedzialne.

Zapewniamy dzieciom:

• Wykwalifikowaną i troskliwą kadrę pedagogiczną,

• Pracę na tablicach interaktywnych,

• Stałą i profesjonalną pomoc pedagoga, logopedy, pielęgniarki i rehabilitantki,

• Salę zabaw

• Liczne imprezy, uroczystości przedszkolne i szkolne, wyjścia i spotkania z ciekawymi ludźmi, również na terenie przedszkola

• Udział dzieci w konkursach, w przeglądach, spotkaniach i uroczystościach organizowanych przez placówki i instytucje lokalne

• Kształtowanie nawyków zdrowego i higienicznego trybu życia

• Dobre i solidne przygotowanie dziecka do szkoły

• Zaangażowany w swoją pracę personel obsługowy.

Zapewniamy Rodzicom:

• Możliwość współdecydowania o sprawach przedszkola oraz podejmowania różnorodnych działań na rzecz dzieci i placówki,

• Bieżącą wymianę spostrzeżeń na temat rozwoju dziecka

• Pomoc i wsparcie rodziców w działaniach wychowawczych i profilaktycznych

• Zajęcia i zabawy integracyjne z udziałem rodziców.

Dzieci naszych oddziałów przedszkolnych mając ze sobą wsparcie nauczycieli i dobrą znajomość budynku szkoły, chętnie uczęszczają do naszej placówki kontynuując naukę w klasie pierwszej i budując podstawy do dalszej edukacji.

Zapewniamy opiekę dzieciom w godzinach 6:30-16:30