• 26sie
      • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Drodzy uczniownie,

zapraszamy 1 września 2021 (środa)

na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022!

Uroczystość odbędzie się w godzinach:

klasy 1-3 godzina 8.00

klasy 4-8 godzina 8.30

W przedszkolu:

godzina 9.00

grupa 1 (2,5 i 3 latki)

grupa 2 (4 i 5  latki)

godzina 9.15

grupa 3 (5 i 6 latki)

grupa 4 (6 latki)

​​​​​​​

Zgodnie z wytycznymi MEiN, MZ i GIS jednemu dziecku może towarzyszyć jedna osoba dorosła. W przestrzeni wspólnej szkoły obowiązuje noszenie maseczek ochronnych.

• 26sie
      •  Kolejny projekt w ramach programu Erasmus +. Tym razem Irlandia-Dublin.
        • Kolejny projekt w ramach programu Erasmus +. Tym razem Irlandia-Dublin.

1 sierpnia dwie nasze nauczycielki siostra Marta Majka i Beata Pawlikowska rozpoczynają kolejną mobilność nauczycieli z PSP nr 5 w Żaganiu w ramach programu Erasmus +. Tym razem Irlandia-Dublin.
          3 siepnia pomimo świątecznego dnia w Irlandii (Sierpniowe Święto Bankowe-każdy pierwszy poniedziałek sierpnia), odbyły się pierwsze zajęcia i zwiedzanie Dublina w towarzystwie przewodnika.
          W nastepnym dniu zajęcia rozpoczęły się od polskiego poranka z żagańskim akcentem. Nasza grupa składa się z kursantek z Czech, Hiszpanii, Włoch ,Węgier i oczywiście z Polski. Dzisiaj ciekawe zajecia utrwalające angielskie czasy oraz ciekawostki z angielskiej literatury. Po wykładzie praca w grupach a zajęcia z literatury odbyły się w terenie.
          Kolejny dzień - zajęcia rozpoczęły się powtórzeniem wiadomości z wczorajszego dnia, a w drugiej części zajęć poznałysmy życie i twórczość Caravaggio, następnie odwiedziliśmy National Gallery. Po zajęciach zwiedzałyśmy Muzeum Archeologiczne oraz Christ Church Cathedral.
          W następnym dniu zakończyliśmy już nasze zajęcia, ale omówiliśmy wspólne przedsięwziecia co do dalszej pracy . Certyfikaty odebrane i wracamy do Polski.
          Zapraszamy do oglądania fotorelacji na  naszym FB: część 1,  część 2część 3część 4część 5