• 26wrz
    • 28wrz
      •  "Szkoły Pełne Talentów"
        • "Szkoły Pełne Talentów"

Nasza szkoła bierze udział w akcji sklepu Lidl - "Szkoły Pełne Talentów", która polega na zbieraniu tzw.talenciaków za zrobione zakupy w tym sklepie na konto naszej szkoły Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5.

W zakupach za min. 50 zł, musi znajdować się co najmniej 1 warzywo lub 1 owoc. Punkty na konto szkoły można przekazywać w formie elektronicznej w trakcie dokonywania płatności lub pobierając kupon, który można wrzucić do skrzynki w szkole (sekretariat szkoły, pokój nauczycielski, gab. 213). Więcej informacji na stronie: https://www.lidl.pl/c/szkoly/s10012469

Zapraszamy do włączenia się do akcji.

• 28wrz
    • 26wrz
      • 26 obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych

26 obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych w naszej szkokle. Różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy kulturami oraz stanowi kluczowy czynnik bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu i ma na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy.Również dzisiaj na terenie naszej szkoły odchodziliśmy EDJO.

Klasa 6b podczas dnia Języków Obcych grała w grę Quartett na lekcji języka niemieckiego. Zadaniem gracza było zebranie czterech kart z wyrażeniem np. Smacznego w każdej odmianie języka niemieckiego używanej w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i w Lichtensteinie. Wygrywa osoba, która zbierze najwięcej kwartetów.

Klasy 5a oraz 5b na języku angielskim dopasowywały flagi krajów europejskich do ich stolic.

Klasa 4a wysłuchała piosenkę z bajki Kraina Lodu pt. "Mam tę moc" w 25 językach z całego świata. Uczniowie również nagrali filmiki 👏 w czterech językach- angielskim, niemieckim, francuskim oraz hiszpańskim.

Klasy 4b oraz 6a na języku angielskim poznawali przywitania i pożegnania w różnych językach, wykonywali ćwiczenia interaktywne na tablicy multimedialnej i wypełniali karty pracy dotyczące wybranego przez siebie kraju.Uczniowie szkoły wykonali również przepiękne plakaty promujące ten dzień.

Organizatorki EDJO: Anna Chimko, Anna Szczepanowska, Anna Kowalska

Zapraszmy do oglądania fotorelacji: Zobacz...

• Europejski E-Twinning

Od września do czerwca uczniowie klas 4c oraz 5b biorą udział w europejskim projekcie e-Twinning pt." Who are you?". Partnerami są rówieśnicy ze Szkoły Podstawowej w Gironelli, koło Barcelony- Hiszpania.Obie strony będą komunikować się w języku angielskim, będą brać udział w video konferencjach. Poznają zwyczaje, tradycje, najważniejsze święta, plan dnia, upodobania, dowiedzą się jak wygląda szkolny dzień oraz jakich szkolnych przedmiotów uczą się ich partnerzy z Katalonii.

Koordynatorkami projektu są:Anna Chimko, Anna Szczepanowska

Europejski E-Twinning

• 19wrz
      • Rada rodziców 2022/2023

Skład Rady Rodziców w roku szkolnym 2022/2023:

Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Zofia Kaczmarek-Wawrzyń.

Zastępca przewodniczącej - Pani Joanna Wójcik.

Skarbnik - Pani Agnieszka Działkowska.

Sekretarz - Pani Elżbieta Bródka.

Decyzją Rady Rodziców z dnia 15.09.2022 r. wysokość składki na komitet rodzicielski w roku szkolnym 2022/2023  wynosi:

40 zł na pierwsze dziecko,

30 złotych na drugie dziecko;

dziecko trzecie i kolejne - bezpłatnie.

Wpłat można dokonywać u wychowawców (lub skatrbników klasy) bądź przelewem na podany niżej numer rachunku bankowego Rady Rodziców.

Na konto Rady Rodziców prosimy wpłacać tylko i wyłącznie składkę na komitet rodzicielski!

Każda klasa, która dokona 100% wpłat do końca miesiąca listopada 2022 roku, otrzyma możliwość wykorzystania 25% wpłaconej kwoty na potrzeby klasy.

Zebrane środki finansowe przeznaczone są na potrzeby dzieci, dlatego też chcielibyśmy serdecznie zachęcić Państwa do wpłat.

Dane do wpłaty:Rada rodziców PSP nr 5 w Żaganiu

tytułem: imię i nazwisko dziecka oraz klasa, składka na komitet rodzicielski.

Wszystkim rodzicom, którzy - opłacając składki - wspierają finansowo Radę Rodziców, serdecznie dziękujemy i liczymy na  dalszą współpracę!

• Patron szkoły

Odsłonięto pomnik Generała Stanisława Maczka w De Griete nad brzegiem Skaldy Zachodniej w Terneuzen w Holandii.Pomnik w Terneuzen jest swoistym hołdem dla generała, który jako dowódca wraz ze swoimi żołnierzami z 1. Polskiej Dywizji Pancernej wyzwolił ten region we wrześniu 1944 roku.W uroczystości odsłonięcia pomnika uczestniczyła delegacja żołnierzy z Czarnej Dywizji na czele z gen. bryg. Janem Wojno, zastępcą dowódcy 11LDKPanc oraz asysta honorowa wystawiona przez 10 Brygada Kawalerii Pancernej w Świętoszowie

• 15wrz

Zapraszamy rodziców lub opiekunów na zebrania,

które odbędą się w dniu 15.09.2022r:

- klas 1-3 na godz. 16.00

- klas 4-8 na godz. 16.30

Zachęcamy do zapoznania się z nowym wewnątrzszkolnym systemem oceniania uczniów  w zakładce DOKUMENTACJA.

Zapraszamy!

• 12wrz