• Kurs metodyczny w stolicy Islandii- Reykjaviku w ramach Erasmus+
     • Kurs metodyczny w stolicy Islandii- Reykjaviku w ramach Erasmus+

     • 31.10.2021 20:39
     • W dniach od 9.10 do 17.10 nauczycielka języka angielskiego Anna Fridrich-Kryżar uczestniczyła w kursie metodycznym, zorganizowanym w stolicy Islandii- Reykjaviku. Szkolenie związane było z nowatorskimi metodami naucznia, opartymi na idei Smart Teachers Play More. Zajęcia prowadzone były przez populatorki tej metody, doświadczone nauczycielki Kristin ( Islandia) oraz Sarah ( Wielka Brytania, choć na stałe mieszka w Hiszpani).
      Warsztaty miały na celu pokazanie, że wszelkie umiejętności przewidziane programem nauczania można kształcić w ciekawy, zabawny i angażujący sposób. Nauka może być naprawdę ekscytującą przygodą, której nigdy nie będzie dość!
      Metoda Smart Teachers Play More kładzie nacisk na poznawanie polisensoryczne, równowagę, mindfulness, ekologię i proste, choć skuteczne i interesujące rozwiązania.
      Kurs związany był również z poznawanie islandzkiego systemu edukacji, dzięki któremu kraj ten może poszczycić się tak wieloma uzdolnionymi sportowcami, czy literatami. Uczestnicy mieli możliwość przyjrzenia się z bliska islandzkiej szkole oraz innym ciekawym rozwiązaniom edukacyjnym, mieli możliwość poznania islandzkiej kultury, zwyczajów, a także odwiedzenia wielu wspaniałych, zachwycających miejsc.
      Zapraszamy do oglądania fotorelacji zobacz...
     • więcej
     • Kolejny projekt w ramach programu Erasmus +. Tym razem Irlandia-Dublin. 
     • Kolejny projekt w ramach programu Erasmus +. Tym razem Irlandia-Dublin. 

     • 26.08.2021 21:19
     • 1 sierpnia dwie nasze nauczycielki siostra Marta Majka i Beata Pawlikowska rozpoczynają kolejną mobilność nauczycieli z PSP nr 5 w Żaganiu w ramach programu Erasmus +. Tym razem Irlandia-Dublin. 
      3 siepnia pomimo świątecznego dnia w Irlandii (Sierpniowe Święto Bankowe-każdy pierwszy poniedziałek sierpnia), odbyły się pierwsze zajęcia i zwiedzanie Dublina w towarzystwie przewodnika.
      W nastepnym dniu zajęcia rozpoczęły się od polskiego poranka z żagańskim akcentem. Nasza grupa składa się z kursantek z Czech, Hiszpanii, Włoch ,Węgier i oczywiście z Polski. Dzisiaj ciekawe zajecia utrwalające angielskie czasy oraz ciekawostki z angielskiej literatury. Po wykładzie praca w grupach a zajęcia z literatury odbyły się w terenie.
      Kolejny dzień - zajęcia rozpoczęły się powtórzeniem wiadomości z wczorajszego dnia, a w drugiej części zajęć poznałysmy życie i twórczość Caravaggio, następnie odwiedziliśmy National Gallery. Po zajęciach zwiedzałyśmy Muzeum Archeologiczne oraz Christ Church Cathedral.
      W następnym dniu zakończyliśmy już nasze zajęcia, ale omówiliśmy wspólne przedsięwziecia co do dalszej pracy . Certyfikaty odebrane i wracamy do Polski.
      Zapraszamy do oglądania fotorelacji na  naszym FB: część 1,  część 2część 3część 4część 5
       
     • więcej
     • Kurs CLIL-Content and Language Integrated Learning- The Teachers na Malcie
     • Kurs CLIL-Content and Language Integrated Learning- The Teachers na Malcie

     • 19.07.2021 13:33
     • Podczas naszego kursu na Malcie wzbogacaliśmy słownictwo języka angielskiego podczas omawiania różnorodnych metod zachęcających naszych uczniów do obcowania ze sztuką.
      Kurs CLIL NA Malcie umożliwił nam podniesienie kwalifikacji i tym samym podniesienie poziomu jakości nauczania w przyszłości. Mamy nowye pomysły na wdrażanie zdobytej wiedzy, cieszymy się, że miałyśmy taką możliwość dzięki mobilności w ramach programu Erasmus + i współpracy z partnerami z Włoch, Hiszpanii, Czech oraz Link Scholl of English. "Open Your Maind- Be Creative, Be Effective". Zobacz fotorelację na  naszym FB: część 1, część 2, część 3, część 4, część 5.
     • więcej