• Sukces Julii Łagody w konkursie Wiedzy o Prawie

• 23.05.2018 11:23
        • W środę 16 maja br. w gmachu Sądu Najwyższego w Warszawie, najlepsi uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, laureaci etapu wojewódzkiego, rywalizowali w konkursie zorganizowanym przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych.

Julia Łagoda z klasy 3b (gimnazjum) uzyskała tytuł laureata konkursu Wiedzy o Prawie.

Julia przeszła przez kolejne etapy konkursu odnosząc sukcesy. Etap pierwszy – szkolny przeprowadzany był w szkołach i składa się z części pisemnej. Do etapu drugiego z naszej szkoły zakalifikowały się uczennice gimnazjum: Julia Łagoda, Anastazja Lipińska, Magdalena Staśkiewicz, Julia Formanowska, Wiktoria Komorkiewicz. Etap okręgowy był przeprowadzany był w Zielonej Górze w Okręgowej Izbie Radców Prawnych. Uczestnicy brali udział w dwóch częściach etapu: pierwszym pisemnym i drugim ustnym.  Do trzeciego etapu – centralnego przeszła tylko jedna osoba z województwa. Województwo lubuskie reprezentowała uczennica PSP 5 - Julia Łagoda z 3b (gimnazjum). Finał konkursu przeprowadzony był w gmachu Sądu Najwyższego Warszawie. Julia zajęła III miejsce, uzyskując tytuł laureata konkursu i nagrody.

• Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

• 30.05.2018 11:44
        • 11. maja w Tomaszowie odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: PSP 5 i Gimnazjum. W grupie szkoły podstawowej uczestniczyli: Martyna Piech kl. VIb, Wiktor Bagiński z klasy Va, Miłosz Symonowicz kl. VIIb. Uczniowie ci zajęli IV miejsce.
          Znacznie lepiej powiodło się uczniem z gimnazjum którzy zajęli I miejsce. W skład drużyny gimnazjum wchodzili: Piotr Kuczak z kl.IIIc, Dawid Sośnicki z kl. IIId oraz Leszek Jagodziński z klasy IIIb.
          Piotr Kuczak zajął I miejsce indywidualnie jako najlepszy zawodnik i otrzymał dodatkowy puchar i nagrodę .

• Mamy laureatów wojewódzkiego kuratoryjnego konkursu matematycznego!

• 19.05.2018 11:21
        • Dwaj utalentowani, młodzi matematycy z naszej szkoły zostali laureatami wojewódzkiego, kuratoryjnego konkursu matematycznego.
          Adam Lewandowski z IIIB, który okazał się jedynym gimnazjalnym laureatem z  Żagania oraz Mateusz Kowalski z VIIC. Adam chce zostać naukowcem i interesuje się przestrzenią n-wymiarową, a Mateusz zafascynowany jest programowaniem i ostatnio programuje w języku C++.
          Obydwu chłopców poprowadziła do sukcesu Elżbieta Kazanecka.
          Na zdjęciu, od lewej: Adam Lewandowski, Elżbieta Kazanecka, Mateusz Kowalski..
        • Sukces gimnazjalisty w konkursie "Młody Technik"

• 16.05.2018 23:06
        • 7 maja Adam Lewandowski - uczeń klasy 3b gimnazjum zdobył III miejsce w konkursie „Młody technik” organizowanym przez ZSTiL w Żaganiu. Tym razem Adam wykazał się nie tylko wiedzą w zakresie przedmiotów ścisłych, ale również umiejętnościami praktycznymi podczas rozpoznawania obiektów, składania komputerów, tworzenia projektu układu elektrycznego z wykorzystaniem programu Crocodail Clips. Opiekunem ucznia była Pani Sylwia Ciesłowska. Gratulujemy!
        • Sukces uczniów w lubuskim konkursie "Polska to moja Ojczyzna"

• 16.05.2018 23:02
        • Uczniowie naszego gimnazjum Jędrzej Lewicki i Jakub Wawrzyk z klasy 2e otrzymali WYRÓŻNIENIE  w Lubuskim konkusie POLSKA TO MOJA OJCZYZNA dla uczniów szkół  podstawowych i gimnazjów z okazji  100-LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Nagrody i dyplomy odebrali na uroczystości wręczenia w dniu 25 kwietnia w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze.
          onkurs zorganizowany został przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze pod patronatem Marszałka Województwa Lubuskiego Pani Elżbiety Anny Polak oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty Pani Ewy Rawy.
          Komisję konkursową ujęła prezentacja multimedialna, na której Jędrek i Jakub w ciekawy sposób pokazali i opisali polskich wynalazców oraz ich wynalazki. Poziom konkursu był bardzo wysoki, organizatorzy otrzymali ponad 800 prac. Uczestnikami konkursu z naszej szkoły byli również  w kategorii klasy 4-6 SP Filip Babiarz z klasy 5a, który przygotował komiks oraz uczniowie gimnazjum Sandra Gołębiowska z klasy 3d, Wiktoria Głowa z klasy 3e,  Julia Danielczyk z klasy 2e. Opiekunem uczniów była pani Alicja Kabacińska. Wszystkim uczestnikom dziękujęmy za przygotowanie swoich prac i gratulujemy!