• Piękne wiersze Oliwii

• 27.03.2018 09:43
        • 16 marca w Warszawie odbyła się Gala Finałowa Poetyckiego Konkursu Odkrywamy Talenty Przyszłości. Wiersze młodych poetów napływały z całej Polski. W tym roku motto przewodnie brzmiało: „Życia uczmy się nie od najlepszych, ale od tych, którzy są najszczęśliwsi i najprawdziwiej kochają.”

W kategorii gimnazjum Oliwia Grudzińska uczennica III klasy otrzymała wyróżnienie specjalne za swój wiersz zatytułowany „Poradnik pogromcy świata.”
          Dodatkowo jej wiersz z poprzedniej edycji pt. „Jej wysokość codzienność”,  został wydany
          w konkursowym tomiku, co jest wielkim wyróżnieniem i sukcesem młodej poetki.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne wiersze i sukcesy.

• KONKURS Wielka Ucieczka

• 23.03.2018 15:50
        • Drużyna z naszej szkoły w składzie: Claudia Michalska (7a), Jakub Harasimowicz (7a) oraz Kacper Szychowski (7c), wzięła udział  w powiatowym  konkursie wiedzy
          o Wielkiej Ucieczce.
          Uczestnicy konkursu rozwiązywali test dotyczący wiedzy o Wielkiej Ucieczce, rozpoznawali guziki od mundurów wojskowych oraz flagi, a także przenosili piasek na czas. W wyniku zaciętej rywalizacji nasza drużyna wywalczyła III miejsce.

Gratulujemy!

• Sukces naszego ucznia w  konkursie recytatorskim w ramach Żagańskiej Kuźni Talentów

• 21.03.2018 13:32
        • 14 marca 2018 r. odbyła się  VIII edycja  konkursu recytatorskiego w ramach Żagańskiej Kuźni Talentów.  W konkursie  uczestniczyło  43 uczniów żagańskich szkół . W grupie najmłodszej  naszą szkołę reprezentowali : Alicja Świątek z kl. Ia, Emilia Grzymała i Zuzanna Makowska z kl. I b  oraz  Paweł Lniak z  klasy III b.
          Tytuł  laureata otrzymał  Paweł Lniak,  który będzie reprezentował naszą szkołę w konkursie powiatowym, w ramach Pro Arte Regionalnego Centrum Animacji Kultury. Serdecznie gratulujemy !!!
        • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur 2018"

• 21.03.2018 13:02
        • W dniu 15 marca 2018, w naszej szkole odbył się międzynarodowy konkurs matematyczny „Kangur 2018”. Uczestnicy, w liczbie 49 uczniów, rozwiązywali zadania zamknięte o różnej skali trudności. Nad przebiegiem konkursu czuwała pani Elżbieta Kazanecka, Alicja Burghardt i Halina Czerniecka.

Po zakończonych zmaganiach każdy z uczestników otrzymał w prezencie układankę-zabawkę logiczną z drutu!

• Mamy laureata w wojewódzkim konkursie "Kreatywne dzieciaki"

• 15.06.2018 12:34
        • Miło nam poinformować, że uczeń Konrad Kaliński z klasy 5a został laureatem konkursu "Kreatywne dzieciaki" pod patronatem Urządu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Uczestnikami etapu wojewódzkiego byli również uczniowie Filip Babaiarz z kl. 5a i Filip Kowalik z klasy 5b. Celem konkursu było kształcenie umiejętności wykorzystania komputera do zaprojektowania plakatu oraz rozwijanie inwencji twórczej i kreatywności uczniów.  Gratulujemy!