• Sukces naszych uczniów  w  konkursie " Młodzież zapobiega pożarom"
        • Sukces naszych uczniów  w konkursie " Młodzież zapobiega pożarom"

• 30.04.2018 09:06
        • Sukces naszych uczniów  w  konkursie " Młodzież zapobiega pożarom" w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
          W grupie młodszej zwyciężyli uczniowie naszej szkoły
          1 miejsce - Aleksandra Kowalczuk
          3 miejsce - Jan Wilk
          Opiekun Alicja Stąpel
          W grupie starszej
          2 miejsce - Piotr Krzyżak
          Opiekun Izabela Wójcik
          Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
        • Sukcesy uczniów w  IV Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej

• 30.03.2018 22:06
        • Dnia 28 lutego 2018 roku odbył się  IV Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej dla gimnazjów i szkół średnich powiatu żagańskiego. Uczennica II klasy Publicznego Gimnazjum nr 2 Paulina Kasperowicz została Laureatką II miejsca, a uczennica III klasy PG 2 Julia Łagoda III Miejsce. Uczennice przygotowała do konkursu Marlena Wolska. Nad stroną językową czuwali angliści Tomasz Puchacz i Anna Fridrich – Kryżar. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu.
        • Sukces uczniów w Żagańskiej Kuźni Talentów

• 30.03.2018 21:45
        • W dniu 8 marca 2018 roku w żagańskim Centrum Kultury odbył się Dziecięcy i Młodzieżowy Festiwal Piosenki - VIII Żagańska Kuźnia Talentów. W I grupie Laueratką została uczennica z klasy I c SP 5 Hanna Krechowiec, natomiast w kategorii Gimnazja Wyróżnienie otrzymała Paulina Kasperowicz z klasy II Publicznego Gimnazjum nr 2.

• Mamy finalistki wojewódzkiego etapu konkursu przedmiotowego z języka polskiego dla uczniów gimnazjów

• 30.03.2018 22:27
        • 9 marca 2018 roku odbył się wojewódzki etap konkursu przedmiotowego z języka polskiego dla uczniów gimnazjów pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Zadaniem uczestników była interpretacja jednego z trzech utworów poetyckich. Kryteria oceny pracy literackiej na tym etapie były bardzo wymagające. Uczennice naszej szkoły: Patrycja Politowicz, Julia Łagoda, Julia Tratkiewicz i Oliwia Grudzińska rewelacyjnie poradziły sobie z analizą wierszy, tym samym uzyskały tytuły finalistek konkursu przedmiotowego z języka polskiego.

Finalistki tegorocznej edycji konkursu znają się od szkoły podstawowej i od zawsze interesowały się językiem polskim. W wolnym czasie czytają książki o różnej tematyce. Patrycja Politowicz interesuje się rysunkiem i śpiewem, Oliwia fascynuje się poezją, sama również pisze wiersze, Julia Łagoda uwielbia śpiewać oraz odnajduje swoje zainteresowania w psychologii. Julia Tratkiewicz rysuje i także pasjonuje się psychologią. Swoje zainteresowania uczennice będą rozwijały w niedalekiej przyszłości w liceum ogólnokształcącym.

Dziewczęta zostały przygotowane przez nauczycielki języka polskiego - panią Mariolę Harasymowicz oraz panią Ewę Pogorzelską.